Emel Elik Bezaroğlu’ndan adaylık kararı…

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) yaklaşan seçimleri öncesinde Emel Elik Bezaroğlu, Doğu Anadolu Bölgesi'ni temsilen Van’dan adaylığını açıkladı.

Emel Elik Bezaroğlu’ndan adaylık kararı…

Turizm sektörünün deneyimli ismi Emel Elik Bezaroğlu, Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) yaklaşan seçimleri için Doğu Anadolu Bölgesi'ni temsilen Van’dan aday olduğunu duyurdu. Doğu Anadolu Bölgesindeki tüm işletmelerin oyuna talip olduğunu kaydeden Emel Elik Bezaroğlu, bölgenin turizmde hak ettiği yere gelebilmesi için deneyimli bir ekiple birlikte göreve hazır olduğunu belirterek meslektaşlarını oy kullanmaya çağırdı.

“Doğu Anadolu, Türkiye turizminin yüz akı olmayı hak ediyor”

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca belirlenen turizm strateji ve politikaları doğrultusunda Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşması için 2019 yılında kurulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda Doğu Anadolu bölgesini gurur ve mutlulukla en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade eden Emel Elik Bezaroğlu, “Şimdi bölgemiz için sorumluluk alma zamanı” dedi. Elik Bezaroğlu “Ben Doğu Anadolu toprağında doğdum. İlk arkadaşlığı, ilk dostluğu bu topraklarda yaşadım. İlkokul sıralarından üniversite mezuniyetime dek eğitim hayatımı bu topraklarda geçirdim. 1976 yılında bölgenin ilklerinden biri olarak açılan aile otelimizden dolayı turizmle iç içe büyüdüm. Yarım asıra yakın bir süredir hem ülkeye hem de bölgeye katkı sağlayan bir ailenin ferdi olarak ilk iş hayatı tecrübesini yine bu topraklarda yaşadım. Biz bu memleketin ekmeğini yedik, suyunu içtik ve vefa borcumuzu ödemeliyiz. Bu bizim için hem sorumluluk hem zorunluluktur. Bu nedenle Türkiye turizminin yüz akı olmayı hak eden Doğu Anadolu bölgesinden aday olmaya karar verdim” dedi.

“Bölgemizde turizmin gelişmesi için 25 Aralık’ta sandık başına gidelim”

Emel Elik Bezaroğlu “Gölleriyle, kayak merkezleriyle, tarihi mekanlarıyla, doğal güzellikleriyle ve benzersiz yemekleriyle tüm Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan hemşerilerimizin ve birbirinden değerli illerimiz Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van’da  bulunan turizm işletmelerimizin tümünün değerli oyuna talibim ve  tüm meslekdaşlarımı 25 Aralık 2022 tarihinde sandık başına davet etmek isterim” dedi.

“Birlik duygusuyla tüm bölge için çalışacağım”

Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Elite World otel grubunun halihazırda 8 oteli ve yaklaşık 1.500 çalışanı olduğunu belirterek sözlerine devam eden Emel Elik Bezaroğlu, gerek yurt içi gerek yurt dışı turizm alanında iyi deneyim kazanmış ve söz sahibi olan bir ekipten oluşan takım arkadaşlarının tam desteğini alarak yola çıktığını dile getirdi. Elik Bezaroğlu “Heyecan ve enerjiyle çıktığım bu yolda, tüm faaliyetlerimi, bölgenin gerek yurt içi gerekse yurtdışı pazarda hedeflediği konumu kazanmasına katkıda bulunmak ve pekiştirmek, bölgenin iç ve dış turizmde konuşulan bir marka haline gelmesini desteklemek, bölgenin ağırladığı turist sayısını ve karlılığını artırmak, turizm sektörü için potansiyel yatırım projelerinin uygulanmasını kolaylaştırıp bölge kentlerinin gelişimine destek vermek çerçevesinde sürdürmeyi planlıyorum. Her zaman ve her yerde birlik duygusuyla bölgenin tamamında ayrım yapılmaksızın katma değer sağlamak adına gereken tüm mücadeleyi sonuna kadar vereceğim” dedi. 

Turizm yatırımcısı Elik ailesinin bir üyesi olarak yaşamı boyunca turizm sektörünün içinde yer alan Emel Elik Bezaroğlu, halen Elite Worlds Hotel&Resorts Satış & Pazarlamadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2022, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER