Edremit’te 50 oyun grubunun toplu açılışı yapıldı

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından Van Gölü manzaralı Erenkent Semt Parkı ve 50 oyun grubunun toplu açılış töreni gerçekleştirildi.

Edremit’te 50 oyun grubunun toplu açılışı yapıldı

Edremit ilçesine bağlı Erenkent Mahallesi’nde kurulan ve içinde çocuk oyun alanı, yürüyüş yolu ve oturma alanlarının yer aldığı semt parkıyla birlikte, yenilenen 50 oyun grubunun toplu açılışı düzenlenen törenle ilçe halkının hizmetine sunuldu.

Açılış programında konuşan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, ilçede açılış halkalarına bir yenisini daha eklediklerini belirtti. Erenkent Semt Parkıyla birlikte 50 oyun grubunu da yenilerek tekrar halkın hizmetine sunduklarını ifade eden Başkan Say, “Çocuklarımızın ve ailelerimizin daha güzel vakit geçirecekleri alanları attırmaya çalışıyoruz. Parkımız ve oyun gruplarımız başta Erenkent Mahalle sakinleri olmak üzere tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından parkın açılış kurdelesi; AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ile muhtarlar tarafından kesildi. Açılış töreni parkın gezilmesi ve ikramlarla son buldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kırgınlık
Kırgınlık - 7 ay Önce

MEMURSEN TOKİ SİTESİNDE 1100 AİLE VE BEŞ-ALTI BİN VATANDAŞ YAŞIYOR. 11 YILLIK BU KALABALIK SİTEYE YEDİ ADET KÜÇÜK BOY KAMELYANIN BULUNDUĞU BİR BUÇUK DÖNÜMLÜK KÜÇÜCÜK PARK NASIL YETSİN? 20 DÖNÜMLÜK PARK YAPILACAKTI, YOLLAR ASFALTLANACAKTI, KALDIRIMLAR YAPILACAKTI, DERE ISLAH EDİLECEKTİ, YAYA KÖPRÜLERİ YAPILACAKTI, DERENİN İKİ YANI PARK OLACAKTI, MİNİ BİR ÇARŞI YAPILACAKTI... BİNLERCE MEMURSEN TOKİ SAKİNİ VATANDAŞ, BU SÖZLERİN İLGİLİ MAKAMLAR VE KURUMLAR TARAFINDAN YAPILMASINI BEKLEYİP DURUYOR. KAÇ BAHAR DA BEKLENECEK?

Tebrikler
Tebrikler - 7 ay Önce

Parklar, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları toplu yaşamın ve yerleşim yerlerinin en temel ihtiyacı.

SIRADAKİ HABER