Edremit Belediyesi’nden öğrencilere ulaşım desteği

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, ilçede ikamet eden üniversite öğrencilerinin ulaşım ücretlerini karşılayacaklarını müjdeledi.

Edremit Belediyesi’nden öğrencilere ulaşım desteği

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in öğrencilere doğalgaz müjdesinin ardından Edremit Belediyesi üniversiteli öğrenciler için yeni bir destek kampanyası başlattı. Edremit Belediyesi ilçe sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilere ulaşım konusunda destek verecek. Toplumun her kesimine yönelik ev ziyaretlerini aralıksız sürdüren Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, bu kez Eminpaşa Mahallesinde ikamet eden ve hayata sımsıkı sarılan 5 kardeşe gitmek oldu. Birbirlerine hem anne hem baba olan öğrenci kardeşlerle çay içip, sohbet eden Başkan Say, burada ‘ulaşım’ müjdesi verdi. Nermin, Fatih, Bilal ve Zeynep Batmaz kardeşlerin evine misafir olan Başkan Say, ilçede ikamet eden öğrencileri sevindiren müjdeyi duyurdu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN BİR SEZON BOYUNCA ULAŞIM GİDERLERİNİ KARŞILAYACAĞIZ”

Verdiği müjde ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in başlatmış olduğu ‘doğalgaz’ desteği ile Edremit Belediyesi olarak kendilerinin de bir çalışmaya start verdiklerini belirtti. Başkan Türkmen’in bu girişiminin kendilerine örnek olduğunu anlatan Başkan Say, “Biz de Edremit’te neler yapabiliriz konusunda bir çalışma yaptık. Bugün buradaki ziyaretimizde müjdemizi kardeşlerimizle birlikte tüm Edremit’e duyurduk. Biz de Edremit Belediyesi olarak burada ikamet eden, Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) okuyan tüm kardeşlerimizin bir sezon boyunca ulaşım giderlerini karşılayacağız. Bu müjdeyi de burada vermek nasip oldu. İlimize, ilçemize ve tüm öğrenci kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

“ABİLERİ OLARAK KARDEŞLERİMİZİN SÜREKLİ YANLARINDA OLACAĞIZ”

5 kardeşin hayat mücadelesi verme yolunda sergiledikleri birliktelik karşısında duygulanan ve tebriklerini sunan Başkan Say, “Kardeşlerimiz maalesef anne ve babalarını yakın zamanda kaybetmişler. Birbirlerine hem anne hem baba olmuşlar. 3 kardeş üniversiteyi okuyor, bir kardeşimiz lise, diğeri de 8’nci sınıfta okuyor. Biz de bu kardeşlerimizin abileri dostları olarak sürekli yanlarında olacağız. İnşallah daha güzel müjdelerle haberlerle beraber oluruz” ifadelerini kullandı.

“BÜTÇEMİZE BÜYÜK BİR KATKI SAĞLAYACAK”

Verilen müjdeden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Batmaz kardeşler, 5 kişinin ulaşım giderlerinin çok ciddi bir rakama tekabül ettiğini dile getirdiler. Başkanın verdiği müjdenin ekonomik bütçelerine büyük katkı sunacağını vurgulayan Batmaz kardeşler, teşekkürlerini dile getirdiler.

Eminpaşa Mahalle Muhtarı Mesut Irmak ise, bu müjdenin kendi mahallesinden duyurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu müjde ile öğrencilerin bütçesine ciddi anlamda bir katkının sunulmuş olacağını belirtene Irmak, Başkan Say’a öğrenciler adına teşekkürlerini iletti.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2021, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER