Çetin Atacan'ın ismi 1. Amatör lige verildi

Amatör lig heyecanı da 2 yıl aradan sonra yeniden start alıyor. 2021-2022 Van 1. Amatör Futbol Ligi'nin ismi, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ve Van'ın sporuna büyük emekler veren Van ASKF Genel Sekreteri Çetin Atacan'ın ismi verildi.

Çetin Atacan'ın ismi 1. Amatör lige verildi

2021-2022 Futbol Sezonu Van 1. Amatör Ligi'nde kuralar geçtiğimiz günlerde çekildi. Önümüzdeki hafta başlayacak olan 1. Van Amatör Ligi'ne geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Van'ın sporuna büyük katkıları olan Van ASKF Genel Sekreteri Çetin Atacan'ın ismi verildi.

Van ASKF ve Van TFF Bölge Müdürlüğü'nün başvurusu üzerine TFF talebi kabul ederek, 2021-2022 Van 1. Amatör küme Liginin adı Çetin Atacan Van 1. Amatör ligi olarak tescillendi.

ÇETİN ATACAN KİMDİR?

Van Amatör Futbol Kulüpleri Federasyonu (Van ASKF) Kurucu Üyesi, ASKF'nin kurulduğu 1990 yılından beri Yönetim Kurulunda çeşitli görev almış, uzun yıllar başarılı bir şekilde Genel Sekreterlik görevini yürütmüştü.

Van futbolunun emektarlarından, PTT'den emekli, Beşiktaş tutkunu Çetin Atacan, 14 Haziran 2020 tarihinde  geçirdiği kalp krizi sonrası tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Van Bölge Gazetesi: Necat Teyfun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER