Büyükşehir ödüllü şiir yarışması düzenliyor

Van Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Van temalı şiir yarışması düzenleyecek.

Büyükşehir ödüllü şiir yarışması düzenliyor

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Van temalı şiir yarışması düzenliyor. Her yaştan kişinin katılabileceği yarışmaya katılımcılar Van ilinin sahip olduğu doğal ve tarihi değerleri, kültürel mirası, gelenek ve göreneklerini anlatan şiirlerle 25 Mart 2022 tarihine kadar katılabilecek. 

Yarışmaya başvuru yapanlar, eserlerini Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun şekilde, Word veya PDF formatında hazırlayıp dijital ortamda www.yarisma.van.bel.tr sisteme kayıt olunarak yükleyecekler.  Sadece online başvuruların kabul edileceği yarışmada, elden başvuru yapılamayacak.

Seçici kurul değerlendirmeleri online olarak bağımsız bir şekilde yapılacak. Seçici Kurul Üyelerinin 100 üzerinden puanlamalarının aritmetik ortalaması şeklinde otomatik sıralanacak. Sonuçlar www.yarisma.van.bel.tr adresi, www.van.bel.tr resmi sayfası ve sosyal medya sayfalarından 30 Mart 2022 tarihinde duyurulacak.

Yarışmada 1’inciye tam altın, 2’nciye yarım altın, 3’üncüye çeyrek altın 2 mansiyon esere ise gram altın hediye edilecek.

Yarışmaya katılım gösteren eserler kitaplaştırılarak (e-kitap) Van Büyükşehir Belediyesi’nin arşivine eklenecek ve erişime açılacak.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2022, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER