Büyükelçi Francisca Ashietey-Odunton, Büyükşehir’in kursiyerleriyle bir araya geldi

Van Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Gana Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton ve büyükelçi eşleri Büyükşehir Belediyesi kursiyerleri ile bir araya gelerek, dikiş makinası hediye etti.

Büyükelçi Francisca Ashietey-Odunton, Büyükşehir’in kursiyerleriyle bir araya geldi

Gana Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton, Gana diplomatik sekteri Nanaıa Yaa Wadee, Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisinin eşi Pauline Mulumba Tshidimba, Güney Sudan Büyükelçisinin eşi Amal Elzubeer ile Gambiya Cumhuriyeti Büyükelçisi’nin eşi Sally Manneh, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a geldi.

İlk olarak Akdamar Adası, Urartu Müzesi, Kedi Evi ve Van Kalesini ziyaret eden Büyükelçi ve Büyükelçi eşleri akşam yemeğinde Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez ile bir araya geldi.

Daha sonra Van Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Büyükelçi ve Büyükelçi eşleri Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığına gitti. Burada Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin ve Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek tarafından karşılanan Büyükelçi ve Büyükelçi eşleri kursları gezerek kadın kursiyerler ile bir araya geldi. El emeği göz nuru ürünleri inceleyen Büyükelçi ve beraberindekiler kursiyerlere dikiş makinası hediye etti.

Kadın ve Aile Hizmetleri Bünyesindeki kursları çok beğendiğini dile getiren Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton’u güçlü ve maharetli kadınları görmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek yapılan ürünlerin çok güzel olduğunu ifade etti.

Büyükelçi ve Büyükelçi eşlerini kurslarda misafir etmekten dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek’te hediyelerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Kursiyerlerde kendilerini ziyarete gelen Büyükelçi ve Büyükelçi eşlerine el emeği ürünlerden hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2021, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER