Bolat: Van uçuşlarını artırıyoruz

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; turizm potansiyeline dikkat çekmek üzere geldiği Van’da yaptığı açıklamada, “Eylül ayı itibarıyla İstanbul ve Ankara’dan Van’a gerçekleştirdiğimiz uçuşlarımızı kademeli olarak artıracağız” ifadelerini kullandı.

Bolat: Van uçuşlarını artırıyoruz

Türk Hava Yolları, Anadolu’nun turizm potansiyeli yüksek şehirlerine dikkat çekmek amacıyla bir tanıtım faaliyeti başlattı. Türkiye’nin deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını ortaya koymayı hedefleyen bayrak taşyıcının üst yönetimi Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat liderliğinde Van’da buluştu.

Van Valiliği’nin koordinasyonuyla şehirde; Akdamar Adası, Edremit Seyir Tepesi, Van Müzesi, Van Kalesi ve Camii gibi gezginlerin ilgisini çekebilecek noktaları ziyaret eden yönetim daha sonra Van’da görevli basın mensupları ile bir araya geldi.

“VAN İÇİN GEREKENİ YAPACAĞIZ!”

Basın buluşmasında söz alan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “İstanbul, Antalya, İzmir gibi şehirlerimiz hem bilinirliği hem de aldıkları talep ile ülkemiz turizmine büyük katkı sağlıyor. Oysa ülkemizde fazlası var… Van, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Erzurum gibi şehirlerimiz turizmde büyük potansiyele sahipler, biz de bu potansiyeli ortaya çıkarmak için çaba harcıyoruz.  Bugün buraya müjdeyi vermek için geldik. Van’ı dünyaya tanıtmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Beklediğimiz talep artışına yanıt vermek amacıyla da Eylül ayı itibarıyla İstanbul ve Ankara’dan Van’a gerçekleştirdiğimiz uçuşlarımızı kademeli olarak artıracağız. Bu iki şehirden gerçekleştirdiğimiz uçuşları haftalık 41 frekanstan 56 frekansa yükseltecek ve 2023 yazında da bu planla devam edeceğiz” dedi.

        

YENİ NESİL UÇAKLAR VAN İÇİN UÇACAK

Dünyanın 129 ülkesinden gezginleri Van’ın keşfedilmeyi bekleyen değerleri ile buluşturmayı amaçlayan Türk Hava Yolları eylül ayı itibarıyla kademeli olarak artacak Van uçuşlarını filosuna yeni katılan, modern uçaklar ile gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu uçaklar ve yeni kapasite ile Vanlı vatandaşlar da daha esnek bir seyahat planıyla konforlu uçuşlar gerçekleştirebilecek. 

Yeni dönem için planlanan kapasite artışıyla Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı – Van seferlerini haftalık 21 frekans olarak gerçekleştirecek. Bayrak taşıyıcının başarılı markası AnadoluJet ise İstanbul Sabiha Gökçen – Van seferlerini haftalık 6 frekanstan, 14 frekansa, Ankara Esenboğa – Van seferlerini ise haftalık 14 frekanstan, 21 frekansa yükseltecek.

Tarihi, doğası, kültürel varlıkları ve kış turizmi ile önemli bir potansiyele sahip olan Van’da hem şehir turu gerçekleştiren hem de şehrin iş insanlar ile buluşan Türk Hava Yolları liderleri yönetim koordinasyon toplantılarını da ilk kez İstanbul dışında bir şehirde, Van’da gerçekleştirdi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2022, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER