Bilardo Bölge Şampiyonası'na Van damgası

Bilardo Bölge Şampiyonası Van'da düzenlendi. Söz konusu kıyasıya geçen turnuvaya Vanlı sporcular damga vurdu. Turnuvanın birinci ve ikinci sporcuları Vanlı isimler oldu.

Bilardo Bölge Şampiyonası'na Van damgası

Üç gün süren 3 bant bilardo şampiyonasına 14 ilden 96 sporcu katıldı. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen turnuva sonunda Vanlı sporcular Harun Koç birinci olurken, Ferhat Öztürkçü ise ikinci oldu. Müsabakalar sonunda üçüncü ise Kars ilinden Yener Güler oldu.

Söz konusu etkinlikle ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Bilardo Federasyonu Van İl Temsilcisi Abdurrahman Akbulut  "19 Mayıs Gençlik Bayramı Kupası turnuvamızı sonuçlandırmış bulunmaktayız. Bu süreçte ön eleme maçları da yaparak turnuvaya katılım sayısını yüksek tuttuk. Amacımız Üç Bant Bilardo severleri Van'da ağırlamak ve güzel bir izlenim bırakmaktı. Bu doğrultuda Turnuvamıza katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Tabi imkânları doğrultusunda bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen değerli sponsorlarımız Çavuşoğlu Pastaneleri, Derya Bilardo Malzemeleri ve Pıetro Deba Mimarlık'a teşekkür ederiz. Turnuva da kupaları üst düzey performanslar sergileyerek Van ilinde bırakan değerli sporcularımız Harun Koç ve Ferhat Öztürkçü kutlar,  üçüncü olan Kars ilimizden Yener Güler'i de ayrıca tebrik eder başarılarının devamını dileriz" dedi.

Ödül törenine katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir bilardoya ve bilardocuya verdiği destekten ötürü, Van Bilardo İl Temsilcisi Abdurrahman Akbulut'u tebrik ederek, Van ilinde genç bilardocuların yetişip arenalara çıkarak ilimizi ve ülkemizi temsil etmeleri konusunda alt yapıların hazırlanacağını ve her türlü destekleri vereceklerini söyleyerek, derece yapan oyuncuların ödüllerini takdim etti.

Gözde Bilardo İşletmecisi Davut Gürel ise, "Haftalardır bu turnuvaya hazırlanıyorduk. Misafirlerimize ve bilardo tutkunlarına mahcup olmamak adına masalarımızı elden geçirilmesi başta olmak üzere temizlik ve havalandırmaya kadar tüm şartları sağlamaya gayret ettik. Nihayetinde çok sorunsuz ve güzel bir turnuvayı daha geride bıraktık. Bu turnuvada derece elde eden arkadaşlarımızla tebrik ediyorum. Turnuvaya katılan tüm lisanslı sporcularımızı yürekten kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi: Necat Teyfun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER