Biçek, milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire başkanı Selma Biçek, AK Parti Van İl Başkanlığına gelerek 2023 seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Biçek, milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire başkanı Selma Biçek, geçtiğimiz günlerde görevinden istifa ederek bugün kendisi ile birlikte kalabalık bir kadın grubu ile AK Parti Van il başkanlığına gelerek 2023 seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Kısa bir konuşma yapan il başkanı Emre Güray, “Bugün Van’ımızın kıymetli yöneticilerinden geçmişte de birlikte görev aldığımız kıymetli ablamızın başvurusunu kabul etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığı çalışmalar takdire şayandır. Görmeyen, bilmeyen duymayan yoktur. Van için önemli bir değer olan ablamız Selma Biçek hanımefendinin ne kadar sevildiğini ve değer gördüğünü salonu dolduran kıymetli hanımefendiler anlamak mümkün. Başvurusunun hayırlı olmasını diliyor başarılar diliyorum" dedi.

Başvurusunu yaptıktan sonra bir konuşma yapan Selma Biçek, uzun yıllardır Van'da bir çok resmi kurumda görevler üstlendiğini, son olarak Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcısı görevini yapmaktayken 2020 yılından itibaren Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına asaleten daire başkanı olarak atandığını söyledi. 2023 seçimlerinde AK Parti Van Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu bugün yaptığını ifade eden Biçek, “Hayata geçirilmesine katkı sunduğu projeler ile kadın ve aile vurgusunu, madde bağımlılığı ile ilgili çalışmaları önemseyen, şehit ve gazi ailelerine yönelik bir çok çalışma, Tıp-1 diabet hastası çocuklarımıza yönelik çalışmalar, kadınların toplumda daha güçlü ve etkin rol oynaması için bir çok projede baş rolü üstlendim. Kahramanmaraş merkezli depremde 1,5 ay Malatya ilimizde görev yaptım. Acılarını paylaştım, yaralarını sarmak için gece gündüz çalıştık. Çocuklarımız başta olmak üzere kadınlarımız ve ailelerine psiko sosyal destek verdik. Vanlı hemşerilerimin her bir sıkıntısın duyarsız kalmayıp üst makamlara taşıyacağıma, kadınlarımızın, çocuklarımızın ve ailelerimizin haklarını sonuna kadar savunacağıma, hayata geçirdiğimiz projeleri ülke geneline yaymak daha da geliştirmek için elimden gelenin fazlasını yapacağıma söz veriyorum. Amacının Türkiye yüzyılında Van’ımızın güçlü kadınları ile çıktığımız bu kutlu yolda güzel Van’ımızı, hepsi bir birinden kıymetli hemşerilerimiz ile birlikte güzel güçlü yarınlara ulaştırmaktır, “yarın değil hemen şimdi.” Hayata geçirdiğimiz projeleri ülke geneline yaymak daha da geliştirmek boynumuzun borcu olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2023, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER