Başkan Terzioğlu’ndan Çaldıran’a ziyaret

Memleket Partisi Van İl Başkanı Haluk Terzioğlu, sel felaketinin meydana geldiği Çaldıran’ın Osmanlı Mahallesi’ni ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Başkan Terzioğlu’ndan Çaldıran’a ziyaret

Memleket Partisi Çaldıran İlçe Başkanı Bişar Biliciler ile birlikte selin meydana geldiği Osmanlı Mahallesi’ni ziyaret eden İl Başkanı Haluk Terzioğlu, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Burada selzedelerin sıkıntılarını dinleyen Terzioğlu, meydana gelen selde mahalle sakinlerinin yıllık erzaklarının kullanılamaz hale geldiğini söyledi.

Bunun yanında hayvan yemlerinin tamamının sel tarafından götürüldüğünü dile getiren Terzioğlu, “Meydana gelen selde zor durumda kalan vatandaşlar, bu yılı nasıl geçirecek. Kalan birkaç tane hayvanlarını da bakması için komşularına teslim eden vatandaşlar geçimlerini nasıl sağlayacak. Tüm sermayelerini kaybeden vatandaşların durumu ne olacak. Vatandaşlar kendilerini ziyaret eden herkesin farklı bir şeyler söylediğini ifade ederek, yetkililerden resmi bir açıklama beklediklerini söylediler. Memleket Partisi olarak, yetkililerden isteğimiz bir an evvel vatandaşlara resmi bir açıklamanın yapılması ve gereken yardımların sağlanmasıdır. Bu konuda bunun takipçisi olacağımızı ifade ediyor, tekrar tekrar Başkale, çaldıran ve Özalp halkına çok geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER