Başkan Tanış’tan özel vatandaşlara ziyaret

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ilçede yaşayan özel vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Başkan Tanış’tan özel vatandaşlara ziyaret

Göreve geldiği günden beri her fırsatta yaşlı, hasta ve özel gereksinimli vatandaşları ziyaret etmeye özen gösteren Başkan Tanış, 3 Aralık Dünya Engelliler gününe münasebetiyle ilçede bulunan özel gereksinimli 12 yaşındaki Furkan Adaş ve 5 yaşındaki Ali Asaf Turnayı evlerinde ziyaret etti.

Çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilenen Başkan Tanış, daha sonra özel olarak hazırlanan hediyeleri verdi.

Engellerin sevgiyle ve empatiyle aşılabileceğini kaydeden Başkan Tanış, “3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nde özel gereksinimi olan vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ettik. Bizler toplumun ayrılmaz parçalarıyız. Bu farkındalık gününde; sevgi, dayanışma ve empati bağının etrafında birleşeceğimiz bir toplum olmayı temenni ediyorum. Gürpınar Belediyesi olarak, özel ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

Ziyarete Belediye Meclis Üyesi Cafer Yoğun, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı M. Garbi Erdoğan eşlik etti.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER