Başkan Tanış, Ankara'dan müjdelerle döndü

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretler ile Gürpınar’a yatırım müjdeli haberlerle döndü.

Başkan Tanış, Ankara'dan müjdelerle döndü

Bakan, bakan yardımcıları ve genel müdürler ile görüşen Başkan Tanış, ilçeye yönelik müjdeleri paylaştı.

Başkan Tanış, müjdelerle döndüğü Ankara ziyaretinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ile görüşmeler yaptı.

Başkan Tanış, görüşmeler sonunda ilçeye ikinci fabrika, küçük sanayi sitesi ve semt pazarı projeleri ile gençleri sportif faaliyetlerle buluşturmak için 10 semt sahası ve Hoşab Gençlik Merkezi projelerinin 2022 yatırım programına alındığını söyledi.

Ayrıca devam eden projeler için 1 Milyon TL hibe alındığı ve protokol imzalandığını kaydeden Başkan Tanış, “Yoğun ve oldukça verimli geçen programlarda il ve tüm ilçelerin ekonomisine, sosyal hayatına katkı sağlayacak, değişim ve dönüşümüne hız katacak projelere destek sözünü alarak Ankara’dan ayrıldık. Belediyemizin ek fabrika, küçük sanayi sitesi ve semt pazarı taleplerimizi Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ilettik ve Bakanımızdan hepsinin sözünü aldık. Bununla beraber Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ile görüşerek ilçemiz ve gençlerimiz için 10 semt sahası ve Hoşab Mahallesi Gençlik Merkezi taleplerimiz 2022 yılı yatırım programına alınmasını sağladık. Ayrıca devam eden projelerimiz için 1 Milyon TL hibe alarak protokolümüzü imzaladık. Gürpınarımıza hayırlı olsun” dedi.

Ankara programına AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer ve Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari katıldı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER