Başkan Berge’den alışveriş çağrısı…

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, bayram alışverişinin yerel esnaftan yapılması çağrısı yaptı.

Başkan Berge’den alışveriş çağrısı…

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Van esnaf ve sanatkarlarının devasa sorunlarla boğuştuğunu söyleyen Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, bayram alışverişinin yerel esnaflardan yapılması çağrısında bulundu.

Pandeminin getirdiği tüm zorlu şartlara rağmen Van esnafının her daim Vanlılara hizmet sunduğunu belirten Berge, “Yaklaşan kurban bayramı bereketiyle birlikte geliyor. Bunu fırsat bilip bayram alışverişimizi yerel esnafımızdan yapalım ve hep birlikte bayram edelim. Van halkımızdan isteğimiz bu yöndedir” dedi.

“ESNAFIMIZIN BAYRAMDAN BÜYÜK BEKLENTİSİ VAR”

Krediler ve devlet destekleri ile ayakta durmaya çalışan Van esnafının kurban bayramı alışverişinden büyük bir beklenti içinde olduğunu vurgulayan Berge, “Malum olduğu üzere kısıtlamalar nedeniyle esnafımız ramazan bayramı alışverişinden mahrum kaldı. Bu bayram esnafımız için gerçekten bayram olsun. Van’da yaşayan herkesten talebimiz, yerel esnafımızın yanında olmalarıdır. Yerel esnafımız da bayram etsin” ifadelerine yer verdi.

TÜM VAN HALKININ BAYRAMINI KUTLADI

Başkan Berge, “Kurban bayramının Van’ımıza, ülkemize ve tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini diliyorum. Tüm Van halkının bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER