banner31

Başkan Arvas’tan CHP’li Özel’in sözlerine tepki

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4-6 yaş grubu çocukların gittiği Kur'an Kursları için orta çağ zihniyeti, bilim dışı kurumlar gibi skandal ifadeler kullanmasını sert bir dille eleştirerek, “İşte bu CHP zihniyeti, dinle, Kur’an’la halkıyla, halkının değerleriyle barışamayan köhnemiş CHP zihniyeti” dedi.

Başkan Arvas’tan CHP’li Özel’in sözlerine tepki

TBMM'de düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulunan CHP Başkan Vekili Özgür Özel’in skandallarına bir yenisini daha eklediğini belirten Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas,  Özel’in, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan 4-6 yaş anaokullarını orta çağ düşüncesi olarak tanımladığını ifade etti.

“CHP, MİLLİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN BİR NESİL YETİŞMESİNİ İSTEMİYOR”

Özel’in skandal sözlerini sert bir dille eleştiren Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, “Bütün bilimsel verilerle de desteklendiği üzere 0-6 yaş çocukların kişisel ve bilişsel gelişimi için en önemli yıllardır. Bu gün dünyanın en gelişmiş eğitim sistemlerine sahip ülkelerinde de gerek aile içinde gerekse 4-6 yaş anaokulu döneminde çocuklara değerler eğitimi, dini eğitim, dil eğitimi vs verilmektedir. Ülkemizde de son yıllarda 0-6 yaş eğitiminin önemi kabul görmüş ve 4-6 yaş çocuklarının anaokuluna gitmesi sağlanmıştır. Bu çerçevede halkımızdan gelen yoğun talepler karşısında Diyanet İşleri Başkanlığımız da çocukların gelişimine uygun bir şekilde hem Kur’an-ı Kerim Öğretimi hem dini değerler ve çocukların okul öncesi eğitimini kapsayan bir programla 4-6 yaş okul öncesi çocuklarımıza eğitim vermektedir. Museviler 2-3 yaş çocuklarına Tevrat’ı ezberletmektedir. Hristiyanlar bu yaştaki çocuklarına kendi dini eğitimlerini vermekte kiliseye götürmektedir. Bunların hepsi çağdaş ve bilimsel eğitimler oluyor. Ama ülkemizde çocukların seviyesine göre hazırlanan programlarla anne babasının isteği ile bu kurslarda Kuran öğrenmeleri CHP’li Özgür Özel Bey’e ve temsil ettiği zihniyete göre “Orta Çağ” zihniyeti oluyor. Üstelik çocuklara din eğitimi ve öğretimi Anayasa’nın 24. Maddesine göre kanuni temsilcilerine yani anne ve babasına verilmesine rağmen Özgür Bey anne babalarının isteği ile çocukların bu kurslarda Kuran öğrenmesinin yasal olmadığını iddia ediyor. Çünkü CHP zihniyeti bu ülkede Kuran öğrenilmesini, ahlaklı, dini ve milli değerlerine sahip çıkan bir nesil yetişmesini istemiyor. 28 Şubat’ın karanlık dehlizlerinde kalan bu zihniyet her fırsat bulduğunda yeniden hortluyor. Köhnemiş alışkanlıklarla, halkının değerlerinden, isteklerinden uzak olduğunuzu zaten biliyoruz da keşke iddia ettiğiniz gibi çağdaş ve bilimsel yanınızı geliştirseydiniz, o zamanda çocuklara verilen bu eğitimin yerinde ve zamanında verilen bir eğitim olduğunu görürdünüz” diye konuştu.

“CHP ZİHNİYETİNİ KINIYOR VE LANETLİYORUZ”

Arvas açıklamasının devamında; “CHP halkıyla kavgalı bu zihniyeti maalesef bir türlü bırakamıyor. Kimse kusura bakmasın bu millet 28 Şubat zihniyetini sonsuza kadar yerin dibine gömdü ve bir daha kimsenin bunu hortlatmasına izin vermez, vermeyecektir. CHP’nin bu zihniyetinde Özgürlüğün Ö’sü, demokrasinin, milli manevi değerlerin D’si, Bilimin de B’si yok. Halkın yanında olmak yanına göstermelik bir başörtülü almakla değil gönülden halkının isteklerine, değerlerine kulak vermekle, saygı göstermekle olur. İşte, dinle, Kur’an’la halkıyla, halkının değerleriyle barışamayan asıl köhnemiş CHP zihniyetini kınıyor ve lanetliyoruz” ifadelerine yer verdi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER