Başkan Arvas: Seçmeli dersler konusunda hassasiyet gösterelim

Diyanet Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, 03-21 Ocak 2022 tarihleri arasında okullarda seçmeli derslerin belirleneceğini duyurarak, "Kur'an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin okullarda seçmeli olarak belirlenmesi için gerekli hassasiyeti gösterelim" dedi.

Başkan Arvas: Seçmeli dersler  konusunda hassasiyet gösterelim

2012 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda görüşülen 4+4+4 için yapılan oylamada Kur'an'ın ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in hayatının seçmeli ders olduğunu hatırlatan Diyanet Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, o günden beri her yıl orta okulda çocukların bu dersleri seçmeli olarak okuduğunu  söyledi.

Arvas, "Yavrularımızı Kur'an ve sünnetten beslenen iman şuuruyla, ibadet sevgisiyle ve ahlak bilinciyle yetiştirmek hepimizin vasifesidir. Onların iyi birer insan, örnek birer mümin olması hepimizin gayesidir. Bu gayeye hizmet edecek önemli bir hususu sizlere hatırlatmak istiyorum. Bildiğiniz üzere Kur'an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersleri okullarımızda seçmeli olarak okutulmaktadır. Seçmeli derslerin belirlenmesi işlemleri, 03-21 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Yavrularımızın bu dersleri tercih etmeleri için gerekli hassasiyeti gösterelim. Rabbimizin emaneti olan ciğerparelerimizin, Allah'ın rızası doğrultusunda yaşayan nesiller olarak yetişmelerinin bizim sorumluluğumuzda olduğunu unutmayalım. Yüce Rabbimiz, çocuklarımızı anne babasına karşı hayırlı, dinine, milletine ve insanlığa faydalı nesiller eylesin" ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi: Necat Teyfun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER