Başkan Akman’dan, Miraç Kandili mesajı…

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Miraç Kandili gibi özel gün ve gecelerin manevi feyzleriyle gönülleri aydınlattığını söyledi.

Başkan Akman’dan, Miraç Kandili mesajı…

    Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Akman, ‘Miraç mucizesinin, tüm Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla dolu olduğunu belirtti. Başkan Akman, “Komşuluk, akrabalık, dostluk ve dayanışma duygularını arttıran bu özel gün ve geceler, insanların ruh dünyasına anlam ve gönül dünyasına ise ışık tutuyor. Miraç Kandil’inin de bu anlamda, birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katacağına, komşuluk ve akrabalık ilişkilerimizi pekiştireceğine inanıyorum” diye belirtti.

   Miraç Kandil’inin insanlık için bir nevi kurtuluş olduğuna dikkat çeken Başkan Akman, bu mübarek geceyi iyi değerlendirmek gerektiğini vurguladı. Yapılan ibadetlerin yanı sıra edilen duaların da büyük önem arz ettiğini anlatan Başkan Akman, “Miracın özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma, sorumluluk ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek ve yüce mertebelere erişmek vardır. Bu vesileyle dualarımızı; yalnız şahsımız için değil, ailemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

   İslam alemi olarak böyle mübarek bir geceyi idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını da dile getiren Başkan Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandil’inin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diler, aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin Kandilini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2022, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER