Başkan Adayı Bor: Odamızın ciddi sorunları var

Van Lokantacılar, Fırıncılar, Pastacılar, Kahvaltıcılar ve Kasaplar Esnaf Odası seçimleri kapsamında adaylığını açıklayan Bedri Bor, kentteki basın mensupları ve oda üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Adayı Bor, odanın ciddi sorunlarının olduğunu belirterek, bu sorunları çözmek için yola çıktıklarını belirtti.

Başkan Adayı Bor: Odamızın ciddi sorunları var

Van Lokantacılar, Fırıncılar, Pastacılar, Kahvaltıcılar ve Kasaplar Esnaf Odası Başkan Adayı Bedri Bor, basın mensupları ve oda üyeleriyle bir araya gelerek, adaylık süreci ve izleyecekleri yol haritası hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bir otelde düzenlenen toplantıya basın mensuplarının yanı sıra, oda üyeleri katılım sağladı. Burada üyelere seslenen Başkan Adayı Bedri Bor, bu işin ehli olduklarını ve bu işin hakkını verebileceklerini ifade etti.

"BU İŞİ YAPARKEN KARDEŞLERİMİZE ZULÜM ETMEYİZ"

Başkan Adayı Bedri Bor yaptığı açıklamada, "Sizin de malumunuz olduğu üzere önümüzde, üyesi olduğumuz odamızın başkanlık seçimleri var ve yaptığımız bu toplantı ve sonrasında da periyodik olarak yapılacak olan toplantılarımız asıl itibariyle bir istişare amacı taşımaktadır. Yaptığımız bu istişareler neticesinde beklentimiz İnşallah odamız için en hayırlı neticenin ortaya çıkmasını sağlamak ve hepimizin hayrına olacak bir seçim ile yolumuza devam etmek istiyoruz. Değerli Esnaf abilerimiz ile yaptığımız istişareler neticesinde aldığımız karar sonucu dostlarımızın da teveccühleriyle bu başkanlık yarışında bizde aday olma kararı aldık. Elbette ki odamızın ciddi sorunlarının olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sorunların çözümüne yönelik ortaya konulması gereken bir iradeye ihtiyaç duymaktayız. Biz, ekip olarak bu iradeyi ortaya koyabileceğimiz inancıyla bu yola çıktık. Biz, bir inançla yola çıkıyor ve inandığımız değerler çerçevesinde bu işi de en güzel şekilde yerine getirme gayreti içerisinde olacağımızı ifade etmek isterim. Ayrıca şunu da bilmenizi isterim. Peygamber efendimiz bir hadisi şeriflerinde buyurmaktadır ki; "Bizi Aldatan Bizden Değildir" Evet değerli meslektaşlarım; Bizim inandığımız ve değer verdiğimiz bu çizgilerimiz bize hizmet etme anlayışını emretmektedir. Hiçbir zaman siz değerli kardeşlerimizi aldatmamayı emretmektedir. Kendimiz için istediğimizi kardeşimiz için de istemeyi emretmektedir. Bir işi ehline vermeyi emretmektedir. Bir işi yerine getirme konusunda ehil değilsek geri çekilmemizi, hatta yapabilene yardım eli uzatmamızı emretmektedir. Bizim bu gün yaptığımız da budur. Biz diyoruz ki… Biz bu işin ehliyiz, bu işin hakkını verebiliriz, bu işi yaparken kardeşlerimize zulüm etmeyiz, onların hakkını gözetiriz. Bunun için bu istişare toplantılarını yapıyor ve sizin teveccüh ve desteğinize talip olacak cesareti kendimizde buluyoruz" ifadelerini kullandı.

"ODAMIZ ESNAFIMIZIN VARLIĞI VE DESTEĞİYLE GÜÇLÜDÜR, KIYMETLİDİR"

Seçimi kazanmaları halinde önemli ir yükü devralacaklarını belirten Bor, "Bu yükün altına girdiğimizde şu hakikatin farkında olarak bu yükü devralacağız. Evet, bize yüklenecek sorumluluklar ve mesuliyetler olacak ve bunlar karşısında biz ekip olarak bir emanet almışız şuuruyla hareket edeceğiz. Biz bu makama efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyoruz ve yapacağımız hizmetimiz karşısında siz değerli abilerimizden bir tek beklentimiz var. Oda desteğiniz ve dualarınızdır. Bizim bu yüke talip olmamızın bir diğer sebebi de odamız ile esnafımız arasındaki kopukluğu gidermek, aramızdaki kapanmış kapıları sonuna kadar açmaktır. Zira odamız esnafımızın varlığı ve desteğiyle güçlüdür, kıymetlidir. Seçildiğimiz günden sonra; gerek alacağımız kararlar, gerekse de yapacağımız çalışmalar siz değerli esnaflarımızın bilgisi dâhilinde ve desteğiyle yapılacak, yani bir diğer tabirle bu işi beraber yapacak, başarıya beraber gideceğiz. Odamızın, esnafımıza azami derecede faydalı olmasını sağlayabilmek adına hali hazırda üzerinde çalıştığımız ve bir sonraki istişare toplantısına açıklayacağımız projelerimizle sizlerin gözünü gönlünü şen, mekânını gülşen yapacak işlerle sizlerin teveccühünü almayı murat ediyoruz. Ne ben nede yönetimde bulunan kardeşlerim, ki onları en az siz de benim kadar sizde tanırsınız. Bu işe girişmemiz ne bir makam içindir ne de Allah muhafaza bir rant içindir. Bu ekibin bir tek muradı ve isteği var. Siz değerli üyelerimiz bu ekipten desteğinizi eksik etmeyin ve bu yarışı hayırlısıyla bir değişime vesile kılın. Bundan sonraki süreçte hep birlikte el ele vererek odamızı inşa edelim birlikte bayram edelim. Rabbim giriştiğimiz bu yolda bizi siz değerli kardeşlerimize mahcup etmesin. Allah'a emanet olun" diye konuştu.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 08:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER