Başkale Hükümet Konağı, hızla yükseliyor

Van'ın Başkale ilçesinde yapımı süren modern bir hükümet konağında sona gelindi. Eski sağlık ocağının yerinde 3 bin 800 metrekare alan üzerinde yapımı süren modern hükümet konağı, 4 kattan oluşuyor.

Başkale Hükümet Konağı, hızla yükseliyor

Kamu yatırımlarına ara vermeden devam eden Van Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Başkale'de yaptığı hükümet konağında da sona geldi.

Van'ın Başkale ilçesinde eski sağlık ocağının yerinde 3 bin 800 metrekare alan üzerinde yapımı süren modern hükümet konağı, 4 kattan oluşacak. Geçtiğimiz yıl temeli atılan ve yapımı hızla devam eden hükümet konağı, önümüzdeki aylarda hizmete açılacak.

3 bin 800 metrekare inşaat alanına sahip olan Başkale Hükümet Konağı, bu yıl tamamlanması hedefleniyor. Yeni Hükümet Konağı'nın tamamlanmasıyla beraber, Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma, Tapu Müdürlüğü gibi birçok birimin tek çatı altında hizmet verecek.

Modern binanın tamamlanması ile vatandaşın hizmete tek bir yerden kolay ulaşması suretiyle zamandan kazanılması, kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli sunulması hedefleniyor. İlçeye kazandırılacak olan modern ve son teknolojik altyapıya sahip yeni hükümet konağında, vatandaşların rahatı için gerekli olan her şey düşünülerek 4 kattan inşa edilecek.

Modern hükümet konağı bünyesinde çok amaçlı konferans ve toplantı salonu, oto park alanı, tören alanı, engelli ve yaşlı vatandaşlar için asansör de bulunacak.

Hükümet konağı tamamlandığında, farklı yerlerde hizmet veren kurumlar tek çatı altına alınacak ve böylece vatandaşlara günümüz şartlarına uygun modern bir kamu hizmeti sunulacak.

Bu kapsamda Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Çelik, inşaat alanında gezerek çalışmalar hakkında teknik personel ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2023, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER