Basın İlan Kurumu Yönetim Kuruluna Gülebak seçildi

Urfanatik Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tahir Gülebak, Basın İlan Kurumu 32. Dönem 1. Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Basın İlan Kurumu Yönetim Kuruluna Gülebak seçildi

Basın İlan Kurumu 32. Dönem 1. Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük binasında yapıldı. Basın Grubu temsilcisi ve Sonsöz Gazetesi sahibi Abdi Pehlivan, en yaşlı üye sıfatıyla Genel Kurul’un açılışını yaparak üyeleri öncelikle saygı duruşu ve İstiklal Marşı okumaya davet etti. Ardından alınan yoklamada, 32 üyenin katılım sağladığı görülerek Genel Kurul çalışmalarına başlandı.

Basın, Hükümet ve Tarafsızlar grubundan Genel Kurul üyeleri, oybirliği ile Başkanlık Divanına Ebubebir Şahin, Prof. Dr. Orhan Çelik ve Ali Adakoğlu’nu seçti.

Divanın teşkilinin ardından Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetçiler Kurulu üyelerinin seçimine geçildi.

TAHİR GÜLEBAK YÖNETİM KURULANA SEÇİLDİ

Seçim sonucunda Yönetim Kurulu üyeliklerine; Hükümet Grubundan Prof. Dr. Edibe Sözen ve Doç. Dr. Muhammet Mücahit Küçükyılmaz, Basın Grubundan Tahir Gülebak ve Mehmet Ergün, Tarafsızlar Grubundan ise Prof. Dr. Muharrem Özen ve Muhammed Ziyad Varol seçildi.

Denetçiler Kurulu; Prof. Dr. Zakir Avşar, Prof. Dr. Abdullah Özkan ve Baturhan Koçak’tan oluştu.

Gerçekleşen toplantıda Yönetim Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Edibe Sözen ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına ise Doç. Dr. Muhammet Mücahit Küçükyılmaz seçildi. Yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısında, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerden etkilenen illerdeki basın kuruluşlarına yapılacak yardımlara dair usul ve esasları da belirledi.

Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43