Babacan, Van’da patlama sonucu yaralanan çocuğu ziyaret etti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Van Başkale’de önceden yerleştirilmiş bir patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanan 12 yaşındaki H.E.’yi hastanede ziyaret etti ve babasıyla bir araya geldi.

Babacan, Van’da patlama sonucu yaralanan çocuğu ziyaret etti

   Babacan H.E.’nin babasına geçmiş olsun dileklerini ileterek, ayrıca başhekimle telefonda konuştu ve çocuğun sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

  H.E.’nin babası olayı anlatırken “Teşekkür ediyorum. Allah razı olsun sayın başkanım. Bize sahip çıktığınız için çok sağ olun. Patladığı yerde askerimiz de var. Orada yanında iki küçük çocuk var. Askerlere ‘Bize yardım edin’ diye seslenmiş. Tabii asker de korkmuş, mayın bölgesidir, gitmeyelim. Kimse yardım etmemiş orada. Köylüler sırtına almışlar, 4-5 saat sırtında ve traktörde taşımışlar. Benim tek isteğim, komutanlarımız orada bir müdahale edebilirdi. Bir helikopter isteyebilirdi. Bilinci yerinde değil. Bazen gözlerini açıp bize bakıyor. Beyin hasar görmüş. 3 parça şarapnel parçası kalmış. Elini kaybetmiş” diye konuştu.

  Babacan, Başhekimle görüştü

  Van Yüzüncü Yıl Araştırma Hastanesi’nin başhekimiyle de telefonda görüşen Babacan, “Yaşıyor. Önemli olan o. İnşallah doktorlarımız da yeterli ihtimamı gösterirler” dedi.

  Babacan,Başhekim ile görüşmesini de anlatarak, “Başhekim ‘Patlamayla basınca dayalı bir kanaması vardı. Onu ameliyatla çözdük. Parça kafatasında. Toparlıyor’ diyor” ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER