banner31

Arvas’tan, sarık ve cübbe düşmanlarına sert tepki…

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sözde şenlik adı altında cübbe sarık giyerek İslam’a ve değerlerimize hakaret edilmesini sert bir dille eleştirdi. Arvas, “Sarığımızı, cübbemizi rahat bırakın! Yaptığınız ifade özgürlüğü değil, düpedüz İslam düşmanlığıdır. Süfli şaklabanlığınıza sarığımızı cübbemizi alet etmeyin” dedi.

Arvas’tan, sarık ve cübbe düşmanlarına sert tepki…

Şenlik adı altında imam figürü kullanılarak İslami değerlere bu şekilde hakaret edilmesine asla müsaade etmeyeceklerini söyleyen Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, “Toplumda özel bir saygınlığı gerektiren imamlık gibi bir makamın bu şekilde alay konusu edilmesine, İslami değerlerin aşağılanmasına kesinlikle izin vermeyiz. Seçilen imam figürü kesinlikle tesadüfi değildir. İlim ve bilim yuvası olması gereken üniversitelerimizin birkaç şaklabanın gösteri yeri haline getirilmesine müsaade edilmemelidir. Hem imamlarımızı hem de İslami değerlerimizi aşağılayan bu sözde şenlikle ilgili Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

İmamlığın sadece bir meslek olmadığını belirten Arvas, “İmamlık aynı zamanda tüm insanlığa muhabbetle bakabilmektir. Önce insan, sonra Müslüman ve daha sonra imam olmaktır. İmamlık peygamber mesleğidir. Onun yerine geçenler nasıl bir görev ifa ettiklerinin farkında olarak o makama geçmektedir. Durum böyleyken imamlarımızı ifade özgürlüğünü bahane ederek süfli şaklabanlıklarınızın malzemesi haline getirmek kimsenin haddi değildir. Bu gösteriyi yapanlar ve yapılmasına izin verenler hakkında derhal gerekenlerin yapılmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 15:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasbihal ARVAS
Hasbihal ARVAS - 5 ay Önce

"Bed-asla necâbet mi verir hiç üniforma?
Zer-dûz-i palan ursan eşek yine eşektir.”

Faruk ARVAS- Gevaş
Faruk ARVAS- Gevaş - 5 ay Önce

Tebrik ederim kardeşim, aynen katılıyorum, bu davranış fikir özgürlüğü değil düpedüz İslam düşmanlığıdır. Bu kendini bilmez zavallıları şiddetle kınıyorum.

SIRADAKİ HABER