Arvas'tan, Ayasofya ile ilgili manşete sert tepki...

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Sözcü Gazetesi’nin 2021’in ilk gününde Ayasofya’nın ibadete açılmasını 2020 yılı’nın felaketleri arasında sıralayan skandal manşetine sert tepki gösterdi. Arvas, “Bu milletin değerleri ile sorunu olan, bu milletin değer yargılarına kutsallarına saygısı olmayan bir gazetecilik anlayışı ve zihin yapısının bu milletin sözcüsü olmadığı ortadadır” dedi.

Arvas'tan, Ayasofya ile ilgili manşete sert tepki...

   2020 yılında yaşanan felaketleri sıralayan Sözcü gazetesi, Ayasofya'nın ibadete açılmasını da bu felaketler arasında sıraladı.

    '2020'den geriye hatırlamak istemeyeceğimiz bu olaylar kaldı' diyen Sözcü gazetesi deprem, çığ felaketi ve korona gibi felaketleri sıraladığı listede Ayasofya'nın ibadete açılmasını da felaket olarak gösterdi.
Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, bu skandal manteşete sert tepki gösterdi.

   Arvas, “Ayasofya’nın 86 yıl sonra tekrar camiye çevrilmesi ülkemizde ve bir çok Müslüman ülkede sevinçle ve mutlulukla karşılandı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ülkemizin ve dünyanın dört bir yayından gelen binlerce Müslüman’ın iştiraki ile yıllar sonra ilk Cuma namazı kılındı. O gün milyonlarca vatandaşımız ve dünya Müslümanları fethin sembolü, ecdat emaneti Ayasofya’nın yeniden asli hüviyetine döndürülerek ibadete açılmasından dolayı sevinç gözyaşı döktü, mutluluklarını dile getirdi. Bundan mutlu olmayan yalnızca Hristiyan Avrupa, ABD ve İsraildi. Bu gün görüyoruz ki içimizdeki haçlı zihniyeti de Ayasofya’nın ibadete açılmasını içine sindirememiş ki deprem, sel, Corana gibi felaketler ile Ayasofya’nın ibadete açılmasını aynı kategoride zikredebilmiş.” dedi.

Arvas bu zihniyetin geçmişte olduğu gibi günümüzde de ülkemizin ve insanımızın duygu dünyasından değerlerinden uzak, hatta bu değerlere düşman olduğunun altını çizerek, “Bunlar maalesef kendi milletiyle değil haçlı zihniyetiyle aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyor. Dolayısıyla onların sözcülüğünü yapıyor. Kendi toplumun değerlerinden bu kadar uzak, bu kadar bi haber bir gazetecilik anlayışına bu millet hak ettiği muameleyi gösterecektir.
Sözcü Gazetesini bu manşetinden dolayı şiddetle kınıyor, bilsinler ki Zalimler istemese bile Allah nurunu tamamlayacaktır"  ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER