banner31

Alpaslan’dan, şoför esnafına tarife sözü veren Vali Bilmez’e teşekkür…

S. S. Van Hızır Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Alpaslan, Van’da faaliyet gösteren 50’ye yakın taşıma kooperatifi başkanları ile Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez’i ziyaret ederek esnafın sorun ve sıkıntılarını anlatıp destek istedi. Alpaslan, şoför esnafına destek sözü veren Vali Bilmez’e teşekkür etti.

Alpaslan’dan, şoför esnafına tarife sözü veren Vali Bilmez’e teşekkür…

Başkan Faruk Alpaslan öncülüğündeki taşıma kooperatif başkanlarını Van Büyükşehir Belediyesi’nde kabul eden Vali Bilmez, son dönemdeki döviz dalgalanması nedeniyle fiyatlarda meydana gelen artışlar sonucu zor durumda olan şoför esnafına 2022 Ocak ayı içerisinde vatandaşı da mağdur etmeden fiyat tarifesi sözü verdi.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e teşekkür eden Alpaslan, “Yeni fiyat tarifesi başta olmak üzere esnafın sorunlarının çözümü ile yakından ilgilenen Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez’e teşekkür ediyorum” dedi.

Pandemi ile birlikte şoför esnafının büyük sıkıntılar yaşadığını dile getiren Faruk Alpaslan, “Şoför esnafımız pandemi ile birlikte yaşanmaya başlayan ve devamında döviz kurundaki dalgalanma ile fiyatların yükselmesi nedeni ile işlerini sürdürme konusunda zorluk çekiyor. Masraflarını dahi çıkarmakta sıkıntı çeken şoför esnafımızın, kooperatifimizden çektikleri kredi taksitlerini ödemede zorlandıklarını görüyoruz. Hayat şartlarının zorlaşması ve akaryakıta gelen zamlarla birlikte giderleri artan esnafımız mevcut tarife ile giderlerini karşılayamaz duruma geldi. Van’da toplu taşımacılık, minibüsçülük, taksicilik, servisçilik, kamyonculuk ve yük taşımacılığı başta olmak üzere, taşımacılık yapan kooperatif başkanlarımızla birlikte, sorunları anlatmak ve çözüm konusunda destek istemek üzere Sayın Van Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanvekilimiz Mehmet Emin Bilmez’i Büyükşehir Belediyesi’ndeki makamında ziyaret ettik. İki saate yakın bir sürede kooperatif başkanlarımızın sorunlarını büyük bir içtenlikle dinleyen Valimizin esnafımızın sıkıntılarını en az bir esnaf başkanı kadar bildiğini gördük. Toplantı sonunda şoför esnafının yaşadığı mağduriyeti gidermek üzere 2022 yılındaki UKOME toplantısında yeni tarife çalışması yapılacağı müjdesini bize verdi. İlgi ve desteklerinden dolayı, kooperatif üyelerimiz ve şoför esnafımız adına Sayın Valimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER