Aktivistler Süphan Dağı'na tırmandı

Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri, hayatını kaybeden dağcı Tarık Bünyamin Kaya'nın anısına 4058 rakımlı Süphan Dağına tırmandılar.

Aktivistler Süphan Dağı'na tırmandı

Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri, ölen dağcı Tarık Bünyamin Kaya'nın anısına Bitlis'in Adilcevaz ilçesi sınırlarında bulunan 4058 rakımlı Türkiye'nin en yüksek 3'üncü dağı olan Süphan Dağı'na tırmanış düzenledi.

Tırmanışla ilgili bilgi veren Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Dr. Erdoğan Özel, "Türkiye Dağcılık Federasyonu üyesi olan Tarık Bünyamin Kaya'nın anısına 4058 rakımlı Türkiye'nin en yüksek 3'üncü dağı olan Süphan Dağı'na tırmanış gerçekleştirdik. 11. kez yaptığımız Süphan Dağı zirve tırmanışında yol arkadaşımız, üyemiz, çalışmalarımızda yer alan ve aynı zamanda Türkiye Dağcılık Federasyonu üyesi olan Tarık Bünyamin Kaya'yı rahmetle anıyoruz. Bundan sonraki Süphan Dağı tırmanışlarımızı Tarık Bünyamin Kaya anısına yapacağız ve adını yaşatacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2022, 16:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Van Gölü mavisini böyle yitiriyor.
Van Gölü mavisini böyle yitiriyor. - 4 ay Önce

EDREMİT İLÇE GİRİŞİNDEN GÖLE DÖKÜLDÜĞÜ NOKTAYA KADAR 15 KM BOYUNCA ŞAMRAN KANALI BOYUNCA BİR SABAH YÜRÜYÜŞÜ YAPIP KANALIN REZALET DURUMDAKİ HALİNİ VE KORKUNÇ KİRLİLİĞİNİ MUTLAKA GÖRÜN. AYNISINI AKKÖPRÜ VE KURUBAŞ DERELERİNDE DE YAPIN. KANAL VE DERELERİMİZ BU DERECE KİRLİ, BU DERECE BULANIK, VE BU DERECE SAHİPSİZKEN VAN GÖLÜ NASIL MAVİ KALABİLİR? SULARI ÇEKİLMİŞ OLAN İSKELE VAPUR İSKELESİ, YAŞAR KEMAL PARKI VE 15 TEMMUZ PARKI KIYILARINA DA GİDİP GÖL TABANINDAKİ MOSMOR KİRLİLİĞİ, LAĞIMI, ÇAMURU VE PİSLİĞİ DE GÖZLEMLEYİN. ORALARDA ELBETTE AĞIR KOKU OLUR, ELBETTE SİNEK OLUR, ELBETTE İNSANLAR O PARKLARDA OTURMAYI TERCİH ETMEZ. DİP ÇAMURU, YÜZEY KİRLİLİĞİ VE DERE- KANAL TEMİZLİKLERİ EŞ ZAMANLI OLARAK ONLARCA ARAÇ VE YÜZLERCE PERSONELLE EYLÜL- EKİM AYINDA YAPILMAZSA GÖLÜMÜZ KİRLİ, KOKULU VE BERBAT KALMAYA DEVAM EDECEK.

SIRADAKİ HABER