Akkaya: İsrail'e ambargo uygulanmalıdır

Hüda-Par Van İl Başkanlığı Gazze'de yaşanan soykırıma sessiz kalmamak ve Siyonist İsrail devletini kınamak için basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasını okuyan Hüda-Par Van İl Başkan Yardımcısı Abdulvahap Akkaya, Gazze'de Siyonist vahşetin 35 gündür devam ettiğini ve Siyonistlerin Gazze'ye yönelik saldırılarında 7 Ekim'den bu yana 4 bin 324'ü çocuk, 10 bin 569 Filistinli vatandaşın katledildiğini vurguladı. Akkaya, İslam ülkelerinin hep beraber Siyonistlere ciddi bir ambargo uygulaması gerektiğini söyledi.

Akkaya: İsrail'e ambargo uygulanmalıdır

Gazze'de yaşanan insanlık dışı katliam üzerine harekete geçen sivil toplum kuruluşları, düzenledikleri mitinglerle ve yaptıkları basın açıklamalarıyla İsrail'in durdurulması için dünya kamuoyuna çağrıda bulunmaya devam ediyor. Bir asır önce toprakları, zaman içinde tüm hakları gasp edilen Filistin'de bir insanlık dramı yaşanıyor. İsrail tarafından bebek, çocuk, kadın, erkek demeden masum insanlar üzerinde bir katliam gerçekleştiriliyor.

Bu manzara karşısında İsrail'in yaptığı soykırıma dur demek, hak davasında Filistin'in yanında durmak için harekete geçen Hüda-Par Van İl Başkanlığı, Gazze'de yaşanan soykırım kapsamında basın açıklaması yaptı.

Bu kapsamda Hz. Ömer Camii avlusunda bir araya gelen Hüda-Par Van İl Başkanlığı, Siyonist İsrail devletini sert bir dille kınadı. Sait Tink'in okuduğu Kur'an tilavetinin ardından basın açıklamasını okuyan Hüda-Par Van İl Başkan Yardımcısı Abdulvahap Akkaya, Gazze'de 7 Ekim'den bu yana vahşetin yaşandığını vurguladı.

"KADIN, ÇOCUK, YAŞLI VE BEBEKLER KATLEDİLMEKTEDİR"

Siyonist İsrail'in yaptığı saldırılarda hiçbir kural, kaide ve ölçü tanımadığını belirten Akkaya, "Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik yapmış olduğu soykırıma dur demek ve işlemiş olduğu katliamlarını durdurmak için bir aradayız. Gazze'de Siyonist vahşet 35 gündür devam ediyor. Siyonistlerin Gazze'ye yönelik saldırılarında 7 Ekim'den bu yana 4 bin 324'ü çocuk, 10 bin 569 Filistinli katledildi. Soykırım suçu işleyen Siyonistler, yapmış olduğu saldırılarda hiçbir kural, kaide ve ölçü tanımamaktadır. Terör şebekesinin Gazze'ye yapmış olduğu hava saldırılarında, kadın, çocuk, yaşlı ve bebekler katledilmektedir. Filistin'de her 10 dakikada bir, bir çocuk hayatını kaybetmektedir. Gazze, açık hava hapishanesinden adeta çocuk mezarlığına dönüştürülmüş durumdadır. Hayatta kalan çocuklar ise ailelerini, evlerini, yakınlarını kaybederek her türlü zulmü görmektedirler.  Gazze'ye atılan bombaların şiddeti ve tahribatı Hiroşima'ya atılan atom bombasının şiddet ve tahribatının iki katına ulaşmıştır. Her geçen gün Siyonist vahşet kat be kat artarak, camiler, okullar, yerleşim yerleri bombalanmaktadır. Gazze'nin yarısı yıkık ve virane hale getirilmiştir. Filistin'de Kudüs'te ve Mescidi Aksa'da Müslümanların inancı ve kutsalları Siyonist işgalcilerin postallarıyla çiğnenmektedir. Siyonistlerin yapmış olduğu katliam ve soykırıma İslam ülkelerinin liderleri seyirci kalmakta ve bu mezalimi durduracak hiçbir somut adım atmamaktadırlar. Gazze'ye yapılan saldırılarda 10 binden fazla mazlumun kanı; Siyonistlerin, Amerika'nın ve batılı ülke liderlerinin ellerine bulaşmıştır" dedi.

"İSLAM ÜLKELERİNİN LİDERLERİ KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ"

Amerika, İngiltere, Fransa ve daha birçok batılı ülke liderlerinin Siyonistlere açık destek verdiğini söyleyen Akkaya, "Ne yazık ki bu zulme İslam ülkelerinin liderleri kör, sağır ve dilsiz kalarak üç maymunları oynamaktadırlar. Zulme sessiz kalmak da zulümdür. İşgalci İsrail'in bombardımanı neticesinde yıkılan binaların enkazları altında binlerce insan kurtarılmayı beklemektir. Ama daha korkunç olanı ise Siyonistlerin bu saldırılarına duyarsız kalanların vicdanlarını ve insanlığını enkazların altında gömmüş olmalarıdır. Yıkım ve soykırım suçlarını işleyen Siyonistler, unutmayalım ki insanlığa ve vicdana da savaş açmışlardır. Zulümle abad olunmaz ve İsrail yok olmaya mahkumdur. Ülke liderleri bu zulme sessiz kalsalar da artık halklar uyandı. Bugün dünyanın birçok ülkesinde batısıyla doğusuyla, kuzeyiyle güneyiyle, halklar meydanlara akın ederek, Siyonist vahşeti telin etmektedirler. Mazlumun dini, rengi ve ırkı sorulmaz. Bir yerde zulüm varsa, insanlığını yitirmemiş vicdan sahipleri mazlumun yanında yer almalı ve zulme dur demek için elinden gelen her türlü çabayı göstermelidir. Ey zalim Amerika ve Avrupa! Artık halklar uyandı. Müslüman halkaların vicdanı uyandı. Dünya ülkelerindeki halkların vicdanı uyandı. Vicdan sahipleri meydanları doldurmakta ve Siyonist vahşete karşı somut adımların atılması için kendi ülke liderlerine baskı yapmaktadırlar" diye konuştu.

"KORKAKLAR BEBEK ÖLDÜRÜR, KADIN ÖLDÜRÜR, ÇOCUK ÖLDÜRÜR"

İsrail'in Amerika'yı ve Avrupa'yı arkasına alarak, soykırım suçu işlemeye devam ettiğini belirten Akkaya, "Siyonist çeteler, tüm dünyanın gözü önünde Amerika'yı ve Avrupa'yı arkasına alarak, soykırım suçu işlemeye devam etmektedir. Gazze'de bebekler, çocuklar, kadınlar katledilirken; insan haklarından, temel hak ve hürriyetlerden, kadın haklarından, çocuk haklarından dem vuranların tek tek maskeleri düşmeye devam etmektedir. İnsan haklarından, kadın haklarından, çocuk haklarından dem vuranlar, neredesiniz? Neden sesiniz çıkmıyor? Artık bu sihirli sözlerinizin hiçbir anlamı kalmamıştır. Bu sihirli sözlerin arkasına sığındığınız maskeleriniz tek tek düşmüştür. Korkaklar bebek öldürür, kadın öldürür, çocuk öldürür. Cesurlar ise yüz yüze kendi denkleriyle savaşırlar. Siyonistler direniş kahramanlarıyla yüz yüze savaşmaktan korkuyorlar. Bu yüzden kadın, çocuk, bebek ve savunmasız insanları katletmektedirler. Bu korkak, dünya düşkünü ve şehvetperest aşağılık Siyonist çetelerinin psikolojileri bozulmuş, direniş gruplarının yapmış olduğu saldırılardan dolayı zırhlı araçlarının içinde mahsur kalarak zilleti yaşamaktadırlar. Siyonist çeteler her gün ölüm korkusunu yaşayarak ölmemek için savaşırken, direniş kahramanları ise şehit olmak için savaşmaktadırlar" ifadelerini kullandı.

"ÜMMETİN İZZETİNİ VE NAMUSUNU MUHAFAZA EDEN DİRENİŞ HAREKETİNİN YANINDAYIZ"

Kudüs ve Mescidi Aksa'nın ümmetin izzeti ve namusu olduğunu vurgulayan Akkaya, "Siyonistler her an nerede bir saldırıyla karşılaşacaklarını kestirememektedirler. O çok güvendikleri zırhlı tankların içinde ölüm korkusu ile tir tir titremektedirler. Her an bir Yasin roketinin tanklarını imha etme korkusunu yaşamaktadırlar. Siyonistler gökyüzündeki yıldırımların düşmesinden veyahut 7 şiddetinde depremi yaşamaktan daha ağır korku ve paniği yaşamaktadırlar. Siyonist cephe sıkıştığı anda; Birleşmiş Milletler, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri hemen barış havarisi kesilecektir. Ve inşallah Siyonist cephe öyle bir sıkışacaktır ki nefes alamayacak duruma gelecektir. İşte o gün zafer, mazlumların zaferi olacaktır. İşte o gün zafer, inananların zaferi olacaktır. Kudüs ve Mescidi Aksa ümmetin izzeti ve namusudur. Ümmetin izzetini ve namusunu muhafaza eden direniş hareketinin yanındayız.  Bakınız Amerika ve Avrupa Ülkeleri Siyonistlere borçlu oldukları için borçlarını ödemeyebilmek adına tüm imkanlarını seferber etmiş durumdalar. Bizlerde Filistinli kardeşlerimize ümmetin izzetini muhafaza ettikleri için borcumuzu ödemekle mükellefiz. Ben izzet ve şeref sahibiyim diyen her Müslüman bu aziz ve kutsi olan Kudüs davasına ve Gazze'nin izzetli direnişine destek vermelidir" dedi.

"İSLAM ÜLKELERİ HEP BERABER SİYONİSTLERE CİDDİ BİR AMBARGO UYGULAMALIDIR"

İslam ülkelerinin liderlerine ve tüm İslam âlemine seslenen ve talepte bulunan Akkaya, "Hamas Filistin'in meşru siyasi hükümeti ve temsilcidir. ABD veya Siyonistlerin Gazze ile ilgili verecekleri kararın hiç bir önemi yoktur. Gazze'ye acil yardım koridoru kurulmalı, Türkiye bu işe öncülük etmelidir. Gazze'ye gidecek büyük bir yardım filosu deniz yoluyla ivedilikle yola çıkarak, Gazze'ye ulaşmalıdır. Dünyadaki bütün vicdan ve insaf ehli bu filoya davet edilmelidir. Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılmalı en azından bu katliamlar devam ettiği müddetçe faaliyetleri süresiz durdurulmalıdır. Kargo uçaklarıyla ve Türkiye limanlarından gemilerle siyonistlere erzak taşınmasından vazgeçilmelidir. İslam Ülkeleri hep beraber Siyonistlere ciddi bir ambargo uygulamalıdır. Türkiye vatandaşı olup Filistinli masumları öldürmeye giden katiller çağrılıp yargılanmalı, suçu sabit olanların mal varlığına el konularak vatandaşlıktan çıkarılmalıdır.  İsrail mallarına yapılan boykota devam edilmelidir. Boykot hayatımızın bir parçası olmalıdır. HÜDA PAR/Peygamber Sevdalıları olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin'in ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve 'Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize katından bir yardım eden yolla' diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? Nisa suresinin 75'inci ayetinin muhatabıyız" diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra Hüda-Par Van İl Başkan Yardımcısı Faruk Tasan'ın yaptırdığı dua ile basın açıklaması sona erdi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2023, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER