Ak Parti Van İl Başkanı belli oldu

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu'nun milletvekili aday adaylığı için 4 Şubat'ta görevinden istifa etmesinin ardından, AK Parti Van İl Başkanlığı'na Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile Emre Güray atandı.

Ak Parti Van İl Başkanı belli oldu

Van'da son günlerde merakla beklenen AK Parti Van İl Başkanı belli oldu. Önceki gün Ankara'ya çağırılan İl Başkanvekili Abdullah Çalım, İş Adamı Yasin Ertürk, Harita Mühendisi Emre Güray, Av. Çağatay Akyol yapılan görüşmelerin ardından, AK Parti Van İl Başkanlığı'na Emre Güray atandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da İl Başkanvekili Abdullah Çalım, İş Adamı Yasin Ertürk, Harita Mühendisi Emre Güray, Av. Çağatay Akyol ile yaptığı görüşmenin ardından Harita Mühendisi Emre Güray Van İl Başkanı olarak görevlendirildi.

AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından atamayla ilgili yapılan açıklamada, "Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile Van İl Başkanlığına Sayın Emre Güray atanmıştır. Bugüne kadar göstermiş olduğu özverili çalışma ve gayretlerinden dolayı Sayın Kayhan Türkmenoğlu'na teşekkür ediyor, yeni görevlendirilen il başkanımıza başarılar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Harita Mühendisi Emre Güray'ın AK Parti Van İl Başkanı olarak atanmasıyla, birçok kişi sosyal medyada hayırlı olsun mesajları paylaştı.

EMRE GÜRAY KİMDİR?

1983'de Van'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Van'da tamamladı. Lisans derecesini 2005 yılında Kocatepe Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü'nden aldıktan sonra 2006 - 2019 sahibi olduğu Güray Mühendislik Firmasında Harita Mühendisliği yaptı.

2019 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde "Büyük Ölçekli Mekansal Planlama ve Kentsel Tasarım Aracı Olarak İnsansız Hava Araçları ile Fotogrametrik Çözüm Araştırması Örneği" başlıklı tezi ile Yüksek Lisansı tamamlamıştır. Afrika'da Hartum Üniversitesinde kısa bir dönem İnsansız Hava Araçları ve Coğrafi Bilgi Sistemleri entegrasyonu ile harita üretimi konusunda araştırmalarda bulunmuştur.

2006 - 2019 yılları arasında birçok ulusal ve uluslararası konferansta Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Erişilebilirlik analizleri hakkında makaleler yayınlamıştır. Aynı zamanda İmar uygulamaları, kamulaştırma, coğrafi bilgi sistemleri, insansız hava araçları, Halihazır harita üretimi, vb. birçok yapım ve uygulama projesinde danışmanlık yapmıştır. 

20.06.2003 tarihinde AK Parti bünyesine katıldı. 2018 yılında 6. Olağan kongre ile birlikte sırasıyla il başkan yardımcılığı, eğitimci, ilçe koordinatörlüğü, il SKM başkan yardımcılığı, il SKM başkanlığı ve siyaset akademisi koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Güray, İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2023, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43