AK Parti Tuşba’ya Erdal Baran atandı

AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Etem Görgülü, Edremit İlçe Başkanı Sezer Bayramoğlu ve Tuşba İlçe Başkanı Mehmet Nuri Başdinç, Ağustos ayında ilçede belediye başkan adayı olma kararı alarak görevinden istifa etmişti. Geçtiğimiz ay İpekyolu’na Yavuz Kuşan, Edremit’e ise Kenan Öndil atanırken, Tuşba İlçe Başkanlığı’na ise Erdal Baran atandı.

AK Parti Tuşba’ya Erdal Baran atandı

AK Parti'nin çeşitli kademelerinde görev yapan ve son olarak Tuşba Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev alan Erdal Baran, bundan sonraki süreçte Tuşba İlçe Başkanı olarak görevini sürdürecek.

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda da meclis üyesi olarak görev alan Erdal Baran, uzun bir süredir AK Parti’nin çeşitli kademelerinde siyaset yapıyordu. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’den mazbatasını alan Baran, Tuşba İlçe Başkanlığı görevine devraldı.

Mazbata töreninde AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray’ın yanı sıra eski ilçe başkanı Mehmet Nuri Başdinç de hazır bulundu.

Tuşba İlçe Başkanlığı’na Erdal Baran’ın atanmasından sonra açıklamalarda bulunan AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray, “Genel Merkezimizin tensipleriyle Tuşba İlçe Başkanlığına Sayın Erdal Baran beyefendi atanmıştır. Kendisine başarılar dilerken, önceki dönem ilçe başkanımız Sayın Mehmet Nuri Başdinç beyefendiye bugüne kadar göstermiş olduğu gayret ve emeklerden ötürü teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2023, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER