Ahi: Van'ı en iyi şekilde temsil etmek için yeniden adayım

Van'ın siyasetteki renkli siması olarak bilinen İdris Ahi, 4. dönemde yine bağımsız milletvekili adayı oldu. Gazetemizi ziyaret eden Bağımsız Van Milletvekili Adayı İdris Ahi, Van'ı en iyi şekilde temsil etmek için yeniden aday olduğunu söyleyerek, ömrü yettiğince bağımsız milletvekili adayı olacağını ifade etti.

Ahi: Van'ı en iyi şekilde temsil etmek için yeniden adayım

14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin takvim işlemeye devam ederken, Van'da milletvekili adayları da sahada çalışmalarına ağırlık verdi.

Bu kapsamda dördüncü kez bağımsız milletvekili adayı olan İdris Ahi, gazetemizi ziyaret ederek, açıklamalarda bulundu. Van'ın sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Ahi, Van'ın 2'den büyük olduğunu, Ak Parti veya HDP'ye mecbur olmadığını vurguladı.

"VAN SADECE 2 PARTİYE MECBUR DEĞİL"

Van'a ve Van halkına âşık olduğunu belirten Ahi, "1969 yılında Bahçesaray'ın Feqiyê Teyran Köyü'nde dünyaya geldim. İlk ve ortaokul öğrenimimi Van'da tamamladım. Lise mezunuyum. 25-30 yıla yakındır Van'da esnaflık yapıyorum. Van'a ve Van halkına aşığım. Mecliste halkımı temsil etmek ve onlara hizmet etmek istiyorum. Bey değil, hizmetkâr olmak istiyorum. Dünya 5'ten büyüktür deniliyor. Ben de Van 2'den büyüktür diyorum. Van sadece Ak Parti veya HDP'ye mecbur değil. Bütün adaylar birer seçenektir. Halkımızı kimi istiyorsa oyunu ona versin. Bence bu şekilde halk kazanır. Millet kimi istiyorsa oyunu ona gönülden versin. 'İdris Ahi'yi çok seviyorum ama verdiğim oy boşar gider' düşüncesinde olan kardeşlerimiz var. Öyle bir şey yok. Van'da şuada 15 parti seçime giriyor. Biz 4 tane de bağımsız aday varız. Hiçbir partinin oyunu diğer partiye, hiçbir bağımsız adayın da oyu diğer bağımsız adaya gitmiyor. Oy pusulasında partilerin ardından ikinci sırada yer alıyorum. 4 dönemdir bağımsız adayı oluyorum. Ben sağ olduğum müddetçe bağımsız milletvekili adayı olacağım. Ya meclise gideceğim, ya mezara gideceğim. Renkli bir kişiliğim var. Kendi imkânlarımla çalışmalar yürütüyorum. 56 bin TL para yatırarak, yine aday olduk. İmkânlarımız da kısıtlıdır. Ticaret yaparak bugünlere geldik" dedi.

"VAN'IN COĞRAFİ KONUMUNU İYİ DEĞERLENDİRMEK GEREKİYOR"

Van'ın en büyük sorununun çevre yolu olduğunu söyleyen Ahi, "Yıllardır bu sorun bir türlü çözüme kavuşturulamadı. Çevre Yolu sorunu Van'ın kaderini değiştirdi. Sınır ticaretini doğru düzgün yapamıyoruz. Sınır kapıları tam anlamıyla hizmet veremiyor. Sınır kapılarının tam kapasiteyle hizmet vermesi gerekiyor. İthal edilen ürün sayılarının artması gerekiyor. Bundan herkes yararlansın istiyoruz. Van kilit noktada yer alıyor ve Türkiye'nin önemli şehirlerinden birisidir. Van'ın coğrafi konumunu iyi değerlendirmek gerekiyor. İnşallah halkımız bize destek verir ve biz de kazanırsak, bu sorunların çözümü için mücadele edeceğiz. Vanlıların temsilcisi olacağız. Koltuk sevdalısı biri değilim. Ben ihale sevdalısı da değilim. Halkımızın sevdalısıyım. Halkıma faydam olsun istiyorum. Bundan dolayı bağımsız aday oluyorum. Bağımsız aday oluyorum. Bağımsız adaylar her zaman kilit noktada yer alıyor. Halkımın desteğiyle meclise gitmek istiyorum. 'Cumhurbaşkanlığında oyunuz istediğiniz reise, milletvekilliğinde oyunuz bağımsız İdris'e' sloganıyla yola çıktık. Seçim aracımızı hazırlıyoruz. Depremden dolayı fazla hareketli olmayacak. Depremden dolayı müzik çaldırmayacağız. Depremden dolayı hareketli bir seçim kampanyası olmayacak. Vanlılar beni çok iyi tanıyor ve seviyor. İnşallah bu sefer halkımızı mecliste temsil etme imkanı bulunuruz" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43