Başarılı satranççılara ödülleri verildi

Van merkez İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenen Online Satranç Turnuvasının kazananları belli oldu.

Başarılı satranççılara ödülleri verildi

Van merkez İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenen Online Satranç Turnuvasının kazananları belli oldu.

    Kazanan sporcular ödüllerini Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın elinden aldı. Dereceye giren 20 sporcuya kupa, madalya, altın ve eşofman takımı hediye edildi.

   

    Analitik düşünme sistemini, sayısal yeteneği, hafızayı, planlama ve stratejik düşünme tekniklerini geliştiren bir spor dalı olan satrancın kentte yaygınlaşması için Belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu Van İl Temsilciliği tarafından organize edilen satranç turnuvasının ödül töreni, İpekyolu Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

    Sosyal mesafe ve tedbir kuralları gözetilerek gerçekleştirilen ödül törenine Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, Türkiye Satranç Federasyonu Van İl Temsilcisi, ilgili birim müdürleri ve yarışmacılar katıldı.

   

    “KAZANANLARA KUPA, MADALYA VE ALTIN HEDİYE EDİLDİ”

    Online satranç turnuvası 16 yaş ve altı (küçükler) ile 17 yaş ve üzeri (yetişkinler) 2 kategoride düzenlendi. Küçükler kategorisinde 217, yetişkinler kategorisinde 245 kişi olmak üzere 462 sporcu yarıştı. Yetişkinler kategorisinde Kadir Erden, Mesut Turan, Burhan Çapal; küçükler kategorisinde İlias Tımushev, Jiyan Ay ve Muhammed Yusuf Alçiçek sırasıyla birinci, ikinci ve üçüncü oldu. Dereceye giren sporculara kupa, madalya ve altın verildi. Sporcular, Enes Vedat Keser, Mehmet Halil Çağlar, Muhammed Eren Gülcü, Suat Akkuş, Ömer Akbulut, Zana Arslanargün, Kaan Dede, Feyyaz Yıldırım, Ömer Faruk Ay, Abdurrahman Gülmez, Hüseyin Ertaş, Necati Suvar, Doğan Dincer ve Adnan Yaviç ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

   

    “TURNUVAYA BU KADAR YOĞUN BİR İLGİ OLMASI BENİ MUTLU ETTİ”

    İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, korona virüs salgını döneminde birçok online etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Çok kıymetli ve değerli bir turnuvayı daha geride bıraktık. Yarışmamız iki kategoride düzenlendi. Turnuvaya katılım gayet iyi bir seviyede oldu. Turnuvaya bu kadar yoğun bir ilgi olması beni gerçekten çok mutlu etti. İnşallah bu turnuvanın devamını getireceğiz. Sizi ağırlamaktan gerçekten çok mutlu olduk. Dereceye giren tüm sporcuları kutluyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

   

    “BU ORGANİZASYONLARIN İLİMİZDE DÜZENLENMESİ BİZİ MUTLU EDİYOR” Türkiye Satranç Federasyonu Van İl Temsilcisi Adem Özer, satranç sporunun sayısal yeteneğin, stratejik düşünmenin gelişmesine yardımcı olduğunu kaydederek, ” Böyle turnuvaların, böyle organizasyonların ilimizde düzenlenmesi bizi çok mutlu ediyor. Zaten Kaymakamımız bu tür organizasyonların devam edeceğini belirtti. Bu da bizi ayrıca mutlu etti. İpekyolu Belediyemize ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’a teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

    “İPEKYOLU BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR”

    Satranç ustası anlamına gelen Fıde Master unvanına sahip, yetişkinler kategorisi birincisi Kadir Erden, bu tür turnuvaların kentte devam etmesi gerektiğini belirtirken, küçükler kategorisi birincisi İlias Tımushev de dereceye girdiği için mutlu olduğunu söyleyerek, İpekyolu Belediyesi’ne teşekkür etti.

   

    “BAŞKAN V. ASLAN’A PLAKET TAKDİM EDİLDİ”

    Programın sonunda Türkiye Satranç Federasyonu Van İl Temsilcisi Adem Özer tarafından, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’a yaptığı hizmetlerden dolayı plaket takdim edildi. Ayrıca günün anısına Başkan V. Aslan ve dereceye giren sporcular hatıra fotoğrafı çektirdi.

    Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER