Gelecek Partisi heyetinden hastane ziyareti…

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık ve il Yönetimi, Van S.B.Ü Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik ’i makamında ziyaret etti.

Gelecek Partisi heyetinden hastane ziyareti…

    İlk olarak Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik’i ziyaret eden il yönetimi, hastanedeki son durum hakkında bilgi aldı.

    Daha sonra sırasıyla, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Abdullah Aşur, Başhekim Yardımcısı Op.Dr. Mehmet Kadir Bartın ve Hastane Müdürü İbrahim Koç’u ziyaret ederek istişarede bulundular.

   Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık ziyaretler kapsamında yaptığı açıklamada; “Dünyayı, Ülkemizi ve İlimizi tehdit altına almış olan Covid-19 salgını maalesef ülkemize giriş yaptığı günden itibaren can almaya devam ediyor. Özellikle son günlerde vaka sayılarındaki ve can kayıplarındaki artışın adeta Pik yaptığını büyük bir tedirginlik ve endişe içinde takip ediyoruz. Hükümetin ve Sağlık Bakanlığının geçte olsa almış olduğu tedbirler ve kısıtlamalara rağmen can kaybı sayısında bir türlü inişe geçilememesi endişe verici. Özellikle ilimiz ile ilgili son durumu öğrenmek adına bugün yönetim kurulu üyelerimiz ile pandemi kurallarına uyarak, S.B.Ü Eğitim ve Araştırma Hastanesine ziyarette bulunduk. Başhekimimizden gerekli bilgileri aldık. Sağlık çalışanlarımızın ve hasta yakınlarının sorun ve taleplerini dinledik” dedi.

    Karabıyık, sağlık çalışanlarının fedakârlığına değinerek, “Özellikle Pandemi sürecinde göstermiş oldukları performansları ve özverili çalışmaları takdiri fazlasıyla hak ediyor. Fakat sağlık çalışanlarımız ne yazık ki hak ettiği değeri göremiyor. Canları pahasına emek verip, verdikleri emeğin karşılığını görememek çok büyük haksızlık. Koronavirüs’  bu güne dek yüzlerce sağlık çalışanının ve doktorun hastalanmasına ve hayatını kaybetmesine neden oldu. Aylardır ciddi bir yoğunlukla çalışan sağlık çalışanları, özlük haklarının iyileştirilmesini bekliyor. Özellikle 3600 ek gösterge mağduriyetlerinin giderilmemesi ve Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının meslek hastalığı kategorisinde değerlendirilmemeleri çok üzücü. Yalnız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) meslek hastalığı sayılmasını içeren yeni düzenlemenin bir an önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) getirilmesi talimatını verdiğini de biliyoruz. Bu konuda tüm siyasi partilerinde destek vereceğinden tabii ki şüphemiz yok. İnşallah düzenleme biran önce hayata geçirilir. Gelecek partisi olarak bu konunun takipçisi olacağımızı da belirtmek isterim. Gelecek Partisi olarak sağlık çalışanlarımıza minnettar olduğumuzu tekrar belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

    Van S.B.Ü Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Sebahattin Çelik ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerini yineleyen Karabıyık ve beraberindekiler, ziyaretin ardından buradan ayrıldı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43