Van'da yollar kış mevsimine hazırlanıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanında bulunan yollarda çizgi çalışması, hız kesici kasis ve uyarıcı levha çalışması yaparak yolları kış mevsimine hazırlıyor.

Van'da yollar kış mevsimine hazırlanıyor

   Kentte yolları daha güvenli ve konforlu hale getirmek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, yol çizgi çalışması, hız kesici kasisler ve uyarıcı levhalar yaparak yolları sürücü ve  yayalar için daha güvenli hale getirdi.

   Bu kapsamda daha önce yol ve asfalt çalışması yapılan Edremit İlçesi Erdemkent, Erenkent ve Esentepe yeni bağlantı yoluna ikaz levhaları ile üç farklı noktada hız kesici kasis çalışması yapılırken, Fidanlık Yolu, Eminpaşa Caddesi, Hasanbey Caddesinde yol şerit çizgileri tamamlandı.
Erciş İlçesinde ise Tugay Caddesi, Devlet Hastanesi Yolu, Millet Bahçesi ve bağlı bulunan 3 sokak güzergahı ile Peynirciler Caddesi, Bankalar Caddesi, Meydan Yolu, Sahil Yolu ve 5 farklı bağlantı yolunda yaklaşık 27 kilometrelik yol şerit çizgileri tamamlandı.

   Ayrıca merkez Tuşba ilçesinde ise Adliye Yerleşkesi, Oto Sanayi Sitesi yerleşke alanı ile Tarihi Van Kalesi etrafında 14 adet levha direği ve 18 adet trafik işaret uyarı levhası monte edildi.
Büyükşehir kent genelinde yaptığı bu çalışmalarla kış mevsimi öncesinde yolları daha konforlu ve güvenli hale getirmeyi planlıyor. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER