Van'da üretilen saç fiberi birçok ülkeye ihraç ediliyor

Avrupa’nın Asya’ya açılan kapısı, Türkiye’nin önemli geçiş noktalarından biri olan Van’da üretilen Colorone ve Jaja markalı saç fiberi birçok dünya ülkesine ihraç ediliyor.

Van'da üretilen saç fiberi birçok ülkeye ihraç ediliyor

Van İş Geliştirme Merkezi’nde (İŞGEM) Mehmet Abukan, Fahrettin Aydın ve Rıdvan Saltık tarafından kurulan İMT Kozmetik’te üretilen saç fiberi Bahreyn, Ürdün, Almanya, Arnavutluk ve İsrail’e ihracatı gerçekleştiriliyor.

 

    İŞGEM’de bulunan fabrikayı ziyaret eden, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve Van İşadamları Derneği (VİŞAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Işık, firma yetkilileri Mehmet Abukan, Fahrettin Aydın ve Rıdvan Saltık’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 

Üretimle alakalı bilgiler veren 3 genç girişimci ortak, Türkiye’deki saç fiberi eksikliğini göz önüne bulundurdukları için böyle bir yatırım gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

ABUKAN: TEDARİKTE SORUN VARDI

 

Yatırımlarıyla ilgili bilgiler veren ortaklardan Mehmet Abukan, “20 yıldır kozmetik sektöründe aktif bir şekilde çalışıyoruz. Saç fiberinin tedariki konusunda ülkemizde zaman zaman sorunlar yaşanıyordu. Bir yurt dışı ziyaretimizde saç fiberi üretiminin ülkemizde yapabileceğimize karar verdik. Üretime bu şekilde başladık. 4 yıl önce üretime başladık ve şu anda da üretimimiz devam ediyor.” Şeklinde konuştu.

 

AYDIN: 4 ÜRÜN ÜRETİYORUZ

 

Ortaklardan Fahrettin Aydın’da ürün hakkında konuşarak şunları söyledi: “Burada Türkiye’de olmayan bir ürün olan saç fiberi üretiyoruz. Ülkemizin bir eksiği olan saç fiberini burada üretiyoruz. 4 çeşit ürün olarak üretim yapıyoruz. Ürünümüzün %100 yerli olduğunu da ifade etmek isterim. Bizim ürün yelpazemizde bulunan fiberi 4 ürün olarak ve 2 farklı marka olarak üretiyoruz. Bu markaların ismi de Colorone ve Jaja. Şu an için 4 ürün olarak üretim yapıyoruz ancak ileri ki zamanlarda ürün yelpazemizi artırmayı düşünüyoruz. Şunu da belirtmek isteriz. Sağlık Bakanlığı onaylı olan ürünlerimizin insan sağlığı açısında hiçbir zararı bulunmuyor.”

 

SALTIK: 10 ÜLKEYE İHRAÇ EDİYORUZ

 

Ürün satışı ve ihracatıyla ilgili bilgiler veren Rıdvan Saltık ise, “Satışlarımızı özellikle COVİD-19 salgını sonrası daha çok internet üzerinden yapıyoruz. Web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda yer alan adresimizden bize ulaşanlara ürünlerimizi rahatlıkla gönderiyoruz. Türkiye’de 81 aktif bir şekilde ürünlerimizi gönderiyoruz. Tüm eczanelerde ürünlerimiz bulunuyor. Yurtiçinin yanı sıra yurt dışına da ihracat yapıyoruz. Bahreyn, Ürdün, Almanya, Arnavutluk ve İsrail başta olmak üzere 10 ülkeye ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Üretimde müşteri memnuniyetine dikkat ediyoruz. İnsanımız bizim için çok değerli bizde bu kapsamda üretimimizi yapıyoruz. İnsanların bize olumlu dönüşü de bizleri mutlu ediyor.” dedi.

 

Firma yetkilileri gerçekleştirdikleri ihracata destek veren Van TSO Başkanı Necdet Takva ve VİŞAD Başkanı Ayhan Işık’a teşekkür etti.

 

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER