Gürpınar esnafı 'Helal Kazanç' semineriyle bilgilendirildi

Gürpınar Belediyesi ilçede yer alan esnafları bilinçlendirmek amacıyla ‘Helal Kazanç’ Semineri düzenledi.

Gürpınar esnafı  'Helal Kazanç' semineriyle bilgilendirildi

   Kültür merkezinde düzenlenen programda İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Alaattin Demirel, ticarette helal kazanç hakkında bilgiler verdi.
   Daha sonra konuşan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, esnafların toplumda çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.
    Her alanda yürüttükleri çalışmalarla esnafın yanında olduklarını anlatan Başkan Tanış, “Belediye olarak esnafımızın ufkunu açacak seminerler düzenlemeye devam ediyoruz. Burada ki amacımız yüzyıllardır devam eden ahilik geleneğinin ilçemizde hak ettiği şekilde temsil edilmesidir. Attığımız her adımda ilçemizin gelişmesi ve esnafımızın geleceğe emin adımlarla ilerlemesini sağlamak istiyoruz. Bunun içinde ayakkabı fabrikası ile konut projemizi hayata geçiriyoruz. Ayakkabı fabrikamız tamamlanmasıyla beraber ilçemizde 1071 kişiye istihdam alanı oluşturmuş olacağız. Bu da ilçemize önemli bir katma değer oluşturacaktır. Gürpınar Belediyesi olarak her zaman üretmeye ve esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu anlamda davetimize icabet edip toplantılarımıza katılan esnaf ve sanatkârımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER