Erdoğan: Emeklilerimize bir defaya mahsus 5 bin tl verilecek

Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Emeklilerimize bir defalığa mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi kararlaştırdık. Hem emekli olup hem çalışanlar kapsam dışında olacak." dedi. Erdoğan ödemelerin kasım ayında başlayacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı, "Filistin devleti kurulmadan bölgeye huzur gelmeyecek." ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Emeklilerimize bir defaya mahsus 5 bin tl verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası kameraların karşısına geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca emeklinin beklediği haberi paylaştı. Erdoğan kasım ayının ilk yarısından itibaren emeklilere bir seferliğe mahsus 5'er bin lira ödeneceğini söyledi. 

Recep Tayyip Erdoğan hem emekli olup hem çalışanların ise kapsama dışında olacağını belirtti. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Türkiye'nin güvenliği söz konusu olduğunda stratejimizi sürekli geliştirerek hayata geçiriyoruz.

Cumhuriyet tarihi boyunca ülkemizde düzenlenecek en büyük bilimsel etkinlik olan uluslararası uzay kongresinin yetmişyedincisine Antalya'da ev sahipliği yapacağız.

Türkiye yüzyılını, adaletin yüzyılı yapma hayalimize adım adım yaklaşıyoruz. 

Bölgemizde ve dünyada dini ve etnik kökenli çatışmaların, nefret suçlartının arttığı bu dönemde Türkiyenin kucaklayıcı tavrı çok önemlidir. İstanbul'da tüm semavi dinlerin temsilcileri ve mensuplarının katılımı ile başarılan hoşgörü iklimi Kudüs başta olmak üzere dünyaya örnek olmasını istiyoruz.

Filistin Devleti kurulmadan bölgeye huzur gelmeyecek. İsrail güvenlik güçlerinin uyguladığı şiddete nasıl karşıysak İsrailli sivillere karşı şiddete de karşıyız. 

Gazze'ye orantısız saldırılar asla kabul edilemez. İSraiş şehirlerine yönelik eylemleri de tasvip etmiyoruz. 

Van Bölge Gazetesi 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2023, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43