Erdoğan'dan, bedava doğalgaz müjdesi...

Zonguldak Filyos'ta Karadeniz Doğal Gazı Devreye Alma Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki 1 ay boyunca konutlarımızda ısınma dâhil tüm doğalgaz tüketiminden ücret almayacağız" dedi.

Erdoğan'dan, bedava doğalgaz müjdesi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı tören ile 710 milyar metreküplük doğalgaz rezervinden ilk etapta üretilen doğalgaz devreye alındı

 Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir müjde vereceği belirtilmişti. Heyecanla beklenen müjdenin evlere bedava doğalgaz olduğu ortaya çıktı. 

Erdoğan, “İkinci bayramımız ülkemizin enerji bağımsızlığı yolunda tarihi bir adım olan Karadeniz gazının devreye alınmasıdır” diyen Erdoğan, “Dünyanın diğer yerlerinde 6-7 yıl süren keşfedilen gazı kullanılabilir hale getirme süresini biz bu tempoyla 3 yılın altına indirdik. Sakarya Sahası’ndan ilk etapta günde 10 milyon metreküp, açacağımız yeni kuyularla birlikte ilerleyen süreçte günde 40 milyon metre küp gaz çıkartacağız. Yaklaşık 10 bin personelin ve 50 geminin geceli gündüzlü çalışmasıyla ortaya çıkan bu başarının gururu milletimizin tamamına aittir.” şeklinde konuştu.

“1 AY BOYUNCA DOĞALGAZ TÜKETİMİNDEN ÜCRET ALMAYACAĞIZ”

Erdoğan, açıklamasının devamında “Aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su tüketimi için gereken doğalgazın bedeli bir yıl boyunca faturalardan düşürülecektir. Ayrıca önümüzdeki 1 ay boyunca konutlarımızda ısınma dâhil tüm doğalgaz tüketiminden de ücret almayacağız” ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2023, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER