Edremit'te öğretmenler ilk kez ata bindi

Van’ın Edremit Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenleri atlarla buluşturdu. Öğretmenler ile kez at binmenin keyfini yaşadı.

Edremit'te öğretmenler ilk kez ata bindi

       Edremit’te 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle öğretmenler Edremit Olimpik Binicilik Merkezi’nde atlarla bir araya geldiler. İlk olarak burada antrenör ve Saim Kuzpınarı ve Özge Benli tarafından öğretmenlere atlarla ilgili bilgiler verildi. Biniş esnasında neler yapmaları gerektiği konusunda açıklamalarda bulunan Kuzpınarı daha sonra tesis ile ilgili bilgiler verdi. Akabinde açık ve kapalı manejda binişler gerçekleştirildi. Sırayla atlara binen öğretmenlerin heyecanı yüzlerine yansırken, kimi öğretmenler ise heyecandan binmekte zorluklar yaşadı. Kimi öğretmenler, at üzerinde bulunan meslektaşlarına takılmayı ihmal etmezken, kimi öğretmenler ise o anı çekerek, ölümsüzleştirmeye çalıştı.

       At deneyimleri  sonrası açıklamalarda bulunan Türk Telekom Fen Lisesi Müdürü Ömer Akbaba, Edremit Belediyesi’nin bugün öğretmenler günü olması dolayısıyla kendilerine güzel bir jest yaptığını belirtti. Bu güzel hizmetten faydalanmak istediklerini ve bu yüzden çiftliğe geldiklerini anlatan Akbaba, “Yıllardır merak ettiğimiz ata nasıl binilir, at ile nasıl iletişim kurulur, ata binenler nasıl biner diye merak ediyorduk. Bugün farklı bir etkinlik bunu gerçekleştireceğiz. Bundan dolayı Edremit Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

       Edremit Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Aykut Aksın de kendilerine böylesi bir imkanı tanıdıkları için Edremit Belediyesi’ne teşekkür etti.  Mutlu olduklarını ifade eden Aksın, “İlk defa at ile buluşma şansızımız oldu, bu anlamda çok mutluyuz ve çok teşekkür ediyoruz”

       Etkinlik sonunda Edremit Belediyesi tarafında öğretmenler için hazırlanan hediyelerin verilmesi ile etkinlik sona erdi. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER