banner31

Tuşba'da, öğretmenler arası anı yarışması sonuçlandı

Tuşba Belediyesi ile Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü 'Anını Paylaş Öğretmenim' temasıyla gerçekleştirilen Öğretmenler Arası Anı Yarışması' ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Tuşba'da, öğretmenler arası anı yarışması sonuçlandı

     Öğretmenlerle bu özel günler vesilesiyle bir araya gelmenin mutluluğunu taşıdığına dikkati çeken Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, "Bir toplumda eğitim-öğretim hayatı ne kadar güçlü olursa, o toplum o kadar güçlü olur ve geleceğe emin adımlarla yol alır. Peygamber Efendimiz (SAV)bir hadisi şerifinde şöyle buyurur: "Beşikten mezara kadar ilim öğrenmek cehaletin en büyük düşmanıdır. "Öğretmenlerimiz; yalnızca bilgi ve birikimlerini değil, aynı zamanda milli ve manevi değerlerimizi de sonraki kuşaklara aktararak nesiller arasında bir köprü vazifesi gören, geleceğimize ışık tutan ve yön veren en kıymetli varlıklarımızdır" dedi.

    Kendisinin de bir öğretmen olduğunu ve Türkiye’nin birçok değişik bölgesinde görev yaptığını belirten Akman konuşmalarını şöyle sürdürdü: "Öğretmenlik yaptığım süre zarfında şunu gördüm ki insan yetiştirmenin, onların hayatına değer katmanın hazzı paha biçilemeyecek kadar kıymetlidir. Bu duygu ve düşüncelerle eğitimin asli unsuru olan öğretmenlerimizin, ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyor, başta eğitim şehitlerimiz olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

     Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu ise konuşmalarında 24 Kasımların kendisi için çok anlamlı olduğunu ifade ederek 42500 öğrenciye hitap eden, 2600 öğretmene sahip Tuşba ilçesinde anı yarışması ile bir farkındalık oluşturulduğunu ifade etti. Bedevioğlu, yarışma paydaşı Tuşba Belediyesine, Tuşba İlçe MEM Proje Birimine ve yarışmaya anıları ile katkı sunan tüm öğretmenlere teşekkür ederek bu değerli mesleği canı gönülden vefa ile yürüten tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

     Tuşba ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü anı yarışması komisyonunda görevli öğretmen Mustafa Işık paylaşılan eserlerinin titizlikle değerlendirildiğini ve jürinin dereceye giren öğretmenleri seçerken zorlandıklarını belirtirken tüm katılımcılara jüri adına teşekkürlerini ileterek öğretmenlerin her zaman anılarını biriktirmeleri gerektiğini belirtti

 

    ÖDÜLÜ HAK KAZANAN KIYMETLİ ÖĞRETMENLERİMİZ

     Yarışmaya başvuran eserler arasından Şemsibey Ortaokulu’ndan Hakan Kaya 'İçin Üşümesin Çocuk' adlı anısıyla birinciliğe, Tuşba TOBB Fen Lisesi’ den Hüseyin Yanıç, 'Postacı Ahmet' adlı anısıyla ikinciliğe, Tuşba TOBB Fen Lisesi’ den Gülşen Yıldız Akgül, 'Poşetten Bot' adlı anısıyla üçüncülük ödülüne layık görüldü.

 Tuşba İlçe MEM Proje Birimi’nin jüri olarak görev yaptığı yarışmada, Tuşba Belediyesi dereceye giren ilk üç kişiye tablet hediye ederken, Van Yeşilay Şube Başkanlığı dereceye giren ilk üç kişiye hediye takdim etti. Aynı zamanda Tuşba Belediyesi yarışmaya katılan tüm katılımcılara fular ve kravat hediye etti. Tüm katılımcıların anılarının e- kitap haline getirilerek paylaşılacağı belirtildi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER