Van’da Avrupa Gençlik Haftası etkinliği

Avrupa'nın en geniş gençlik bilgilendirme ağı olan Eurodesk'in temas noktalarından biri olan Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi, 24-30 Mayıs tarihleri arasında tüm Avrupa'da kutlanan Gençlik Haftası etkinliğinde düzenlediği Zoom programı ile gençlerle bir araya geldi.

Van’da Avrupa Gençlik Haftası etkinliği

Covid-19 salgınının gençler üzerindeki psikolojik ve ekonomik etkilerine, Erasmus+ projelerinin bu dönemdeki yerine ve gençler üzerindeki iyileştirici gücüne odaklanması yönünde gerçekleştirilen program, tüm merak edilen konular hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Söz konusu programda Yüzüncü Yıl Üniversitesinden Prof. Dr. Fuat Tanhan, İl Sağlık Müdürlüğünden yüksek ekonomist Kadri Akgün, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden E-twinning il koordinatörü Selma Yazlık ve Eurodesk irtibat sorumlusu G. Ezgican Kızılok katılımcıların merak ettiklerini yanıtladı.

Bilgilendirmelerin sonunda yapılan Kahoot yarışması ile dereceye giren 3 katılımcı ödül almaya hak kazandı.

Yarışma sonunda, Aydın Akdağ, Özcan Eren ve Rabia Bülbül, ödüle layık görüldü. Yarışmacılara ödül olarak, Süper özellikli sırt çantası, Termos ve Şarj Kablosu ve Eurodesk Tişörtü verildi. 

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER