İpekyolu Koçibey Caddesi yenileniyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi, Vali Mithat Bey Mahallesi Koçibey Caddesi’nde yaklaşık 900 metrelik alanda kaldırım, refüj, drenaj ve asfalt serim çalışmasının startını verdi.

İpekyolu Koçibey Caddesi yenileniyor

      İpekyolu Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçedeki ara sokak ve caddelerin daha kullanışlı, modern bir görünüme kavuşması için altyapı, tadilat ve yol çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Koçibey caddesinde çalışmalar başladı.  Bu caddede yol çalışmaları 2 bölge şeklinde yapılacak. 3 buçuk metre genişliğinde 2 metrelik orta refüj, yayaların rahatlıkla hareket edebileceği geniş kaldırımlar ile 5 buçuk metrelik bölünmüş yol yapılacak.

 

    ASLAN: YOL ÇALIŞMASI 2 BÖLGE ŞEKLİNDE OLACAK

   İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, yapılan çalışmaları yerinde denetledi. Koçibey caddesinde bir takım yeni düzenlemeler yapılacağını belirten Başkan Aslan, “ İpekyolu ilçemizin hak ettiği güzel yerlere gelebilmesi için yoğun bir mesai harcıyoruz. Bu gün burada yapılan yol çalışmamız 2 bölge şeklinde olacak. Yaklaşık 900 metrelik Koçibey caddemizde ilk defa Trimer kazıma makinemizi kullanarak buranın ıslahını gerçekleştireceğiz. Diğer sokaklarımızla beraber 2 kilometreyi bulacak bu çalışma ile Koçibey caddemizde araç trafiğine de düzenleme getiriyoruz. Burada araç trafiği tek yön geliş ve gidiş olarak yapılacak.  Orta refüj ve geniş kaldırımların yer alacağı bu çalışmamızın sonlanmasıyla, vatandaşlarımızın daha rahat nefes alabilecekleri, trafik akışının da kolaylaşacağı bir caddemiz olacak. Çalışmamızın şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER