Yazı Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:50
 
Efsane geri dönüyor
Salih Deniz
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

           TFF 3.lig 2. Grupta play-off’a kalan ve yarı finalde Karşıyaka’yı eleyen B.Vanspor, Cuma günü Ankara’da final maçına çıkacak. 2. Lig bileti ve kent futbolunun geleceği için son maç.
Bu son maç B.Vanspor’un geleceği açısından gerçekten çok önemlidir.
Bir üst lige çıkarsa, futbolumuz yavaş yavaş layık olduğu konuma gelecektir. Ya çıkamasak işte o zaman Van futbolda büyük bir travma yaşayacaktır. O açıdan Haydi Van son 90 dakika için takımı sahiplenme ve destekleme zamanıdır. Yarın geç olabilir.

 


              Heyecanlı mıyız? Heyecanlıyız. Başaracak mıyız? Tabiki Başaracağız. Ekibimizin Play Offa kalmasıyla birlikte kentimiz tamamen futbola kilitlenmişken, Yönetim, teknik kadro, futbolcular, taraftar, basın kısacası kent bu kadar kenetlenmişken, Kentin her tarafında ve sosyal medyada en çok konuşulan konu B.Vanspor olmuşken, diyoruz ki, Efsanenin geri dönmesi için, biz bunu birlikte başaracağız.

 


             Süper lig görmüş kentimiz yaklaşık 10 yıl sonra yakaladığı bu şansı en güzel şekliyle değerlendirmek istiyor. O açıdan kalan son 90 dakikalık maraton için herkes elini taşın altına koymalıdır. Valilik, Belediye, Stö’ler, İş adamları Dernekler kısacası bu kente yaşayan herkesin maddi ve manevi destek vermelerinin adı 2. Lig olacaktır. Bu kent yıllar önce birkaç kez başardığını, şimdi bir kez daha birlikte verilecek destekle sahiplenmeyle başaracaktır. Ayrıca maça gitmek takıma destek verme heyecanı içinde olan binlerce taraftarlarımıza, kentimizde faaliyet gösteren otobüs firmalarından da taraftarlara otobüs tahsis etmelerini bekliyoruz. Bu görev hepimizindir. Tek hedef 2. Lig bileti. İnandık birlikte başaracağız. O açıdan tek kelimeyle bu kent futbolu için gün bu gündür. Yarın geç olabilir.

 


              Geçmişte birlik beraberlik ve destekle futbolda büyük başarılara imza atan kentimiz, kentin vazgeçilmezi olan B.Vanspor için bugün yine aynı heyecan aynı birlik ve aynı beraberlik içinde olduğunu bir kez daha cümle âleme gösteriyor ve inşallah gösterecektir. Çünkü biz birlikte güçlüyüz ve birlikte başaracağız. İşte bunu bir kez daha kendi sahamızda oynadığımız son Karşıyaka maçında net bir şekilde hem gördük hem de aynı zamanda da bu kentin artık bir üste liglere çıkmasının ne kadar gerekli olduğuna da şahit olduk. Bu takım bu kentin olmazsa olmazıdır. Yani kalesiyle, kedisiyle, peyniri ve kahvaltısıyla ben varım diyen Van, Ankara Eryaman stadında oynanacak 90 dakikalık maç sonunda futbolda da varım demesi için destek diyoruz. Biz inandık öyle yola çıktık ve inşallah verilecek desteklerle de birlikte başaracağız. Bu kent ve bu kent insanı kesinlikle Vanspor’suz olmaz olamaz ve olmamalıdır. Çünkü Vanspor Van’lı için başka bir sevdadır vazgeçilemezdir. İnanın hiçbir takım taraftarı bizim Vanspor’u sevdiğimiz gibi takımını sevemez. Bizimkisi farklı bir duygu ve farklı bir aşktır. Bu aşka hep destek tam destek olma zamanıdır.

 


                24 Mayıs Perşembe günü Ankara’da oynanacak olan son 90 dakikaya hazırmıyız? tabiki hazırız. Sadece Van değil, Ankara, İstanbul, İzmir, Yozgat, Antalya, Kırşehir ve hatta Ülkemizin diğer illeri bile hazır. Bu kentlerde bulunan binlerce taraftarlarımız şimdiden maça gitmenin heyecanı ve hazırlığı içinde. Bu yazıyı hazırladığımda sosyal medyada, Muğla’da bir iş adamının, Muğla’daki taraftarlar için bir otobüs tahsis ettiğini görmek bizleri ayrı mutlu etti. Ülkemizin farklı kentlerinde bulunan arkadaşlarımızla konuştuğumuzda hep başaracağız kelimesinde mutabık kaldı.

 


                 Evet başaracağız. Çünkü bizim buna ihtiyacımız var. İnanarak yola çıkıyor ve bunu hak ediyoruz. Rakibimiz Esenler Erokspor takım kadrosuyla iyi bir takım olabilir ama yenilmeyecek de bir takım değil. Biz rakibimizden değil rakibimiz bizden çekinmelidir. Kendine inanan, güvenen takımımız, taraftarlarımız ve takımını her konuda yalnız bırakmayacak kentin desteğiyle kazanacağız. Van için Van futbolu için, futbol tutkunu gençlerimiz ve çocuklarımızın geleceği için, Vanspor aştır sevdadır diyenler için kazanacağız.

 


                 Nüfusu 300 ve 400 bin iken Süper ligi kaldıran bu kent, bugün yaklaşık Bir Milyon İki Yüzbin nüfusuyla bırakın 2. Ligi, Süper ligi de kaldıracak güçtedir. Gelişen büyüyen ve her gün biraz daha güzelleşen kentimizi 2. Lig kupasıyla taçlandırma vaktidir. Dün çarşıda önümü kesen ve bana Geçmiş Vanspor’u anlatan yaşlı bir amcanın anlattıklarını dinlerken duygulandığımda yüzüme bakarak bana, Vanspor doğu ile batı arasında bir köprüdür. Vanspor birleştirici bir güçtür. Vanspor ruhu içimize öyle işlendi ki aynen evladımız gibi çocuğumuz gibiydi. Çünkü Mağlubiyetlerinde ağlar, galibiyetlerinde mutlu olurduk. Bu takıma sahip çıkın yeri bura değil demesi karşısında inanın tüylerim diken diken oldu. İşte bunun için ve Efsanenin geri dönmesi için başaracağız.
     


   Bilindiği üzere grubumuzda ilk çıkan takım Kırşehirspor oldu. Kırşehirspor’un bir kent takımı olarak üst liglere çıkması tabiki güzeldir. Onların yaşadığı o güzel duyguyu heyecanı bizde geçmişte yaşadığımız için çok iyi biliyoruz. Şahsen kent takımlarının üst liglere çıkması beni mutlu ediyor. Kırşehir Ahi Yurdu gazetesinde görev yapan ve bu sezon 2. Grubu çok iyi takip eden sevgili Salih Hançer kardeşim, Kırşehir’den Ankara’ya taraftarların destek için maça gideceğini bana söylemesi ve sosyal medyada da bu destekleri görmemiz bizleri ayrıca mutlu ediyor. Kırşehirspor’u tebrik ediyor 2. ligde başarılar diliyoruz.

 


         Şimdi sıra Van’da. O zaman Ses ver Van, ses ver Ankara, ses ver İzmir, ses ver İstanbul, ses ver Kırşehir, ses verin Ankara’ya yakın il ve ilçelerde bulunan ve Van’a Vanspor’a gönül veren taraftarlarımız ses verin. Son 90 dakika, ya bir olup destek verip bu kentin futbolunu şaha kaldıracağız, ya da sönmesine seyirci kalacağız. 24 Mayıs Cuma saat 16.00, buluşma noktamız Ankara Eryaman stadı olacak. Bir olacağız ve birlikte başaracağız.

 


            24 Mayıs’da Türkiye’nin her yerinde Ankara’ya B.Vanspor’a destek için göç başlayacak. İnşallah Ankara’da birlik ve beraberlik içinde, Van’a ve Vanlıya yakışır bir şekilde takımımıza destek vererek hem 2. Lig biletini ve hem de sesimizi duyurarak stadı olmayan kentimize stat yapım biletini alıp döneriz. Ben 24 Mayıs’ta hem Ankara Eryaman stadında hem Van’da ve hem de Türkiye’nin dört bir yanında Van futbolu adına bir bayram yaşanacağına inanıyorum. Efsane Geri Dönüyor.

 
Etiketler: Efsane, geri, dönüyor,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Hoş geldin play-off…
Kritik 3 hafta…
Birlikte başaracağız
Play-Off potası kızıştı
Bir bayrak da sen as!
Kritik haftalar
Bu galibiyet ilaç oldu
Moral ve Destek
Mücadele play-off için...
Gözler play-off’a çevrildi
Hedef Play Off
Yarışta Varız
Net skor...
Güzel bir galibiyet
Bir Bakan Geldi Van'a…
Kritik Maçlar
Şampiyonluk yarışında varız
Vanspor’un her maçı final havasında geçecek
Başarı var, destek yok
Destek yok, eleştiri çok
Desteksiz olmaz!
Van ve Vanspor
Şampiyonluk için destek şart…
Vanspor'a destek şart...
Şimdi destek zamanı
Vanspor’da gol zinciri kırıldı 
Vanspor artık kaybetmemeli
İstikrarlı çıkışa devam
Vanspor ‘Yarışta varım’ dedi
Önümüze Bakmalıyız
Vanspor’dan ilk galibiyet…
Seyircisiz maçlar heyecansız geçiyor
Vanspor puanla başladı
Lig başlıyor
Giresun için bizler ne yapabiliriz
Vanspor kolay gruba düştü
Vanspor’da yeni sezona doğru…
Vanspor için birlik zamanı…
Vanspor kongresine doğru…
Kaybedilen puanlar
Play Off şansımız yüksek
Vanspor kendini buldu
Şampiyonluk için Uşakspor maçı önemli
Dikkat play off da gidiyor!
Beklenmeyen mağlubiyet…
Rehavet olmamalı!
Sorunlar yuvada çözülür
Karamsarlık yok
Lig başlıyor
Lig tamam, sıra kupada…
Vanspor’dan futbol dersi
Kasımpaşa'da sıcak dostluk
Başarı var, ama destek yok!
Rehavet yok, mücadeleye devam...
Vanspor’da kaybedilen puanlar…
Vanspor’a sahip çıkalım!
Vanspor zirveden kopmuş değil!
Vanspor’da inişin bir de çıkışı olacak
Karamsar olmayalım!
Vanspor’da istikrar sürüyor
TFF'ye Mektup
Vanspor liderliğini korudu
Vanspor’a liderlik yakışıyor
Vanspor’da istikrarlı gidişat…
Deplasmanda 3 altın puan…
Vanspor’da beraberlik golü coşkusu…
Sezon başlıyor
Vanspor 2. Lige renk katacak
B.Vanspor’da kongreye doğru…
B.Vanspor ile ilgili sıkça sorulan sorular...
B.Vanspor'la yeni sezon...
Yeni sezona başlarken…
B.Vanspor’da yeni yapılanma…
Yenitürk ile, yeni Vanspor doğdu
Taraftar rekoru kırıldı
2. Lige yaklaşmışken…
Play off sürecinde destek şart…
B.Vanspor, ‘sultan’, ‘bey’ dinlemiyor
B.Vanspor’da istikrarlı çıkış…
Play Off sensiz olmaz
Yeniden Play Off
Her şeyi unutup kenetlenmeliyiz
İkinci Vanspor faciası yaşanmasın
B.Vanspor'da play 'OF' umudu...
Kanal M ve B.Vanspor
B.Vanspor’da kan değişikliği şart!
Zirveden koptuk
Müdahale gecikti, mağlubiyet geldi
B.Vanspor galip gelemedi, ama zirveden kopmadı
B.Vanspor’a sahip çık!
Şampiyonluk için destek şart…
Şampiyonluğa oynuyorsak, puan kaybetmemeliyiz
İlk devre geride kaldı
B.Vanspor inişe geçti
Vali Zorluoğlu'na açık mektup…
Adıyaman'dan 3 puanla dönebilirdik
Birliğimizi kaybetmemeliyiz
Ligde ve kupada varız
Takımımıza inanalım ve güvenelim
Mücadeleye devam
Güzel oyun, güzel skor…
Kırşehir maçını kazanmalıydık
B.Vanspor'da özlenen tablo
Zirveden kopmadık
B.Vanspor'da başarı konuşuluyor
Güzel bir galibiyet…
Yeni sezona merhaba
Yeni sezona merhaba
Bu zinciri kırmalıyız
Başarı birliktelikle olur
Yeni yönetim ve kongre
Grubun favori takımı B.Vanspor
Stadyumun yeri yerinde bir karardır
Bu sezon farklı olacak
Yeni sezona doğru
Neden Olmasın?
Bu sezonda boşa gitti
Ekibimiz deplasman takımı oldu
Gelecek sezona odaklanalım
Van’ın stat ihtiyacı çözüm bulmalı
Son dakikada sevinmek...
Acil stat ihtiyacı olan il Van'dır
İstanbul'dan 'Mutlu' döndük
Hepimiz üzüldük
Size güveniyoruz
Güzel bir galibiyet
Karamsar olmayalım
Lige güzel başladık
Hedefe yeniden kilitlendik
Yeni yönetim ve üst lig…
Zirve bize uzak değil
Alt yapılar yetersiz
Kongreye giderken…
Değişim şart oldu
Bu ne güzel galibiyet
Böyle gitmez
Sergilenen futbola galibiyet yakışırdı
Hedefe ramak kaldı
Neden kaybediyoruz?
İşi, ehline verin!
Zorlu süreç başlıyor
Takımına sahip çık
Alkışlar B.B. Vanspor'a…
Teşekkürler Vanspor
Altın değerinde 3 puan…
Takımın toparlanması için sabır şart…
Dostluk maçı dostça bitti
Lige Merhaba
Taraftar sayısı artacak
Fikstür Bizden Yana mı?
Rüzgâr bizden yana esiyor
Büyükşehir'in grubuna bakış
Helal Sana Nur Tatar
Hava tamam, transfere devam
Edremit'te güzel bir iftar…
Efsane geri dönüyor
Kalkınma sezonu...
3 Önemli Konu
Adımlar sağlam atılmalı
Yeter Artık
2016-2017’nin en iyisi taraftarlar oldu
Bu sezon da boşa gitti
Galibiyet var, play-off şansı yok
Van Büyükşehir Belediyespor Rıdvan Dilmen’le anlaştı
Van TSO’dan güzel bir adım
Van aydınlanıyor
Paf takımıyla yola devam
İstifa, istifa, yine istifa...
Unutulmaz bir uçak yolculuğu…
İstanbul'da güzel bir etkinlik…
Gidişat kötü
Umut Kalmadı
Merhaba
Nerde yeni transferler
Böyle gitmez
Artık kazanmalıyız
Şampiyonluk uzak değil
İstikrarı yakalamak lazım
Şampiyonluk yarışında biz de varız
Basını suçlayamazsınız!
Yeni Stat 20 bin
Güzel bir galibiyet
Puan kayıpları yaşamamalıyız
Bu mücadeleyle zor...
Lig başlıyor
Büyükşehir’e tam destek…
Büyükşehir hazırlıklarını tamamladı
Grubumuza bakış
Amatör’de son durum
Van müjdeyi aldı
Takviye Şart
İlk devre sona erdi
Ligde son hafta...
Van Güzel
Takıma transfer şart...
Büyükşehir son maçında
Ligin 2. Devresi zorlu geçecek
Büyükşehir evinde neden puan kaybediyor?
Basınspor, şöhretlerle baş edemedi
Puan kayıplarına dur demeliyiz
Kurum müdürleri yeşil sahalarda…
Amatör’ün Dünyası
Yeni stat nereye yapılmalı?
Takım umut vermiyor
Büyükşehir transferde sesiz
Büyükşehir’de Karatekin ve Altunsoy dönemi
Lig 3 Eylül'de başlıyor
Yeni stat nereye yapılmalı?
Güçlü bir takım oluşturulmalı
Adımlar şimdiden atılmalı
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
81
0
7
6
25
38
2
Fenerbahçe
79
0
7
7
24
38
3
Galatasaray
78
0
8
6
24
38
4
Trabzonspor
67
0
7
13
18
38
5
Hatayspor
60
0
12
9
17
38
6
Sivasspor
59
0
7
17
14
38
7
Alanyaspor
57
0
13
9
16
38
8
Gaziantep FK
55
0
11
13
14
38
9
Fatih Karagümrük
54
0
12
12
14
38
10
Göztepe
51
0
13
12
13
38
11
Konyaspor
48
0
14
12
12
38
12
Çaykur Rizespor
45
0
15
12
11
38
13
Yeni Malatyaspor
44
0
14
14
10
38
14
Başakşehir FK
44
0
16
11
11
38
15
Kasımpaşa
43
0
17
10
11
38
16
Antalyaspor
43
0
14
16
9
39
17
Kayserispor
40
0
16
13
9
38
18
MKE Ankaragücü
38
0
20
8
10
38
19
BB Erzurumspor
37
0
20
10
9
39
20
Gençlerbirliği
35
0
21
8
9
38
21
Denizlispor
28
0
22
10
6
38
Arşiv
Haber Yazılımı
google-site-verification: googlecd1e552a0e00d665.html