Vanspor Ailesi

Temsilcimiz Vanspor; yönetimi, teknik kadrosu, futbolcu ve taraftarlarıyla kenetlenerek tam bir aile konumuna gelmiştir.

Oyundan çıkan üzülmüyor, oyuna giren canavar kesiliyor.

İşte bu birlik ve beraberliğin sonucunda ilk 7 haftanın en başarılı takımlarından biri olduk. Bu sezon hedefi olmayan bir takım iken, ligin 7. Haftası maçları sonunda hedefi olan takımları geride bırakarak hedefi olan bir takım konumuna geldik. Bu takdire şayan bir başarıdır. Takımımızı yürekten kutluyoruz.

Pazar günü Van Atatürk Şehir stadında yine muhteşem bir atmosfer vardı.

Muhteşem bir hava, yeşil zeminde güven veren namağlup takımımız, Protokol tribünü ve diğer tribünlerimiz doluluğu gerçekten güzeldi.

Bunun yanında Taraftarlarımızın stadı inleten muhteşem desteği de görülmeye değerdi. Yani başarının ve istikrarın tüm güzelliği stada yansımıştı.

Ligin başından bu yana başarılı bir grafik çizen temsilcimiz Vanspor, yine zorlu bir rakip olan Serikspor'u konuk etti. Ligin 6. Haftasını galibiyetle kapatan 2 takım da hakemin ilk düdüğüyle karşılaşmaya temkinli başladı.

2 Takımında hedefi her ne kadar galibiyet görünse de, ekibimiz verdiği mücadeleyle galibiyeti daha çok isteyen taraf olduğunu gösteriyordu.

Karşılaşmanın ilk devresinde karşılıklı ataklarla oyun üstünlüğünü eline geçirmek isteyen 2 takımda golü bulamayınca ilk devre golsüz tamamlandı.

Karşılaşmanın 2. Devresine Sedat Komi'nin yerine Furkan İnce değişikliğiyle başlayan ekibimiz oyuna hızlı ve baskılı başladı.

Bu baskıyla oyuna 2. devre dahil olan Furkan'ın topla ilk buluşmasıyla takıma kazandırdığı penaltı hem takımı hem de taraftarları coşturdu.

Hamza Küçükköylü'nün penaltıyı gole çevirmesiyle denge bozuldu ve oyun üstünlüğü tamamıyla ekibimizin eline geçmiş oldu.

Skor üstünlüğünü eline geçiren ekibimiz baskılı bir oyunla rakip kaleyi daha çok ablukaya almaya başladı. Ekibimiz baskıyla ablukaya aldığı rakip kalede bulduğu birçok gol pozisyonunu değerlendiremiyordu.

Skor üstünlüğü bizdeydi, ama bu galibiyeti garantiye almak isteyen teknik direktör Saffet İşler yine yerinde ve zamanında oyuna müdahale ederek Güney Tutcuoğlu'nu oyuna dahil etti.

Tutcuoğlu tamda 90. Dakikada attığı golle ekibimiz hem 3 puanı hem de namağlup unvanını korumuş oldu.

Evet, bu zorlu Ve kritik karşılaşmayı da kazanan ekibimiz geride kalan 7 haftalık maratonu 5 galibiyet ve 2 beraberlikle kapatmış oldu.

Tabi ki yönetim, teknik kadro ve futbolcu kardeşlerimizi elde edilen bu başarıdan dolayı yürekten kutluyoruz. Taraftarlarımızı da unutmamak lazım.

Serikspor maçının zorluğunun bilincinde olan taraftarlarımız 90 dakika boyunca takımı muhteşem bir şekilde desteklediler. Stadı inleten takımını coşturan, oyuna giren ve oyundan çıkan futbolcuları mükemmel tezahüratlarla destekleyen taraftarlarımızı kutluyoruz.

Ligin ilk 7 haftasını başarılı bir şekilde geride bıraktık. Gerçekten de gelinen nokta küçümsenecek değil alkışlanacak bir noktadır. Çünkü takımda İstikrar var başarı var.

Önümüzdeki haftaları da bu istikrar ve başarıyla sürdürebilirsek sezona başlarken hedefimiz yoktu ama bu kez hedefimiz kesinlikle Şampiyonluk olacaktır.

Şimdi Rehavete kapılmadan disiplini elden bırakmadan aynı istikrarla yolumuza devam etmeliyiz. Takımımızın elde ettiği başarı rüzgârı kentin her tarafında esmeye başladı. Gidilen ve gittiğimiz hemen hemen her yerde Vanspor'un başarısı soruluyor ve konuşuluyor.

Bu da gelinen noktanın ne kadar güzel bir nokta olduğunu bize göstermektedir. Şimdi önümüzde Kahramanmaraş maçı var.

Ligin puansız takımını küçümsemeden hazırlıklarımızı yapmalı, bu maçtan da galibiyetle dönmeliyiz.

Çünkü bu maçın ardından grubun şimdiki lideri ve güçlü ekibi Sivas Belediyespor'u konuk edeceğiz. Yani Kahramanmaraş ve Sivas maçlarını da 3 puanla kapatırsak inanın önümüzde hiç bir takım duramayacak ve takımımız grubun korkulu rüyası olacaktır.

Tekrar gelinen nokta itibariyle takımımızı yürekten kutluyoruz.

YORUM EKLE