Yüzbaşıoğlu Caddesi, yeni imajına kavuşuyor

İpekyolu Belediyesi prestij proje çalışmaları kapsamında;  Yüzbaşıoğlu Caddesini yeniliyor. İpekyolu Belediyesi'nin "Marka bir İpekyolu inşa ediyoruz" projelerinden olan Yüzbaşıoğlu Caddesinin, 2021 yılı içerisinde düzenlenerek, kısa süre içerisinde hizmete sunulması hedefleniyor.

Yüzbaşıoğlu Caddesi, yeni imajına kavuşuyor

Cadde ve Sokakların çehresini değiştirme kararlılığını sürdüren İpekyolu Belediyesi, Yüzbaşıoğlu Caddesinin yenilenmesi çalışmalarını başlatıyor.

Prestij projeler kapsamında yapılacak olan Yüzbaşıoğlu Caddesi, çalışma sonrası pek çok ilki yapısında barındıracak.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, amaçlarının Van'ın en işlek güzergâhlarından biri olan Yüzbaşıoğlu Caddesini düzenleyip, hak ettiği değere kavuşturmak olduğunu ifade ederek, "Vatandaşlarımızın yaşam standartlarını üst seviyelere çıkararak, günlük yaşamlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. İlçemiz için önemli bir potansiyeli olan Yüzbaşıoğlu Caddesi, yenilendikten sonra ilçemiz modern caddelerinden birine daha sahip olacak. Çalışmalarımızı bir an önce tamamlayıp caddemizi vatandaşlarımızın hizmetine sunma hedefindeyiz" dedi.

STANDARTLARIN ÜSTÜNDE KALİTELİ BİR CADDE OLACAK

Caddenin yenilenmesi çalışmalarında, kalite standartlarını arttıracaklarını belirten yetkililer, İpekyolu ilçesinin tarihi dokusuna uygun bir caddenin inşa edileceğini belirttiler.

Öte yandan çalışmalar kapsamında; Caddenin drenaj, elektrik, su, kanalizasyon ve diğer tüm alt yapı çalışmasının yenilenerek; dış cephe giydirmesi, yaya kaldırımları, ihtiyaçlar çerçevesinde mimari fonksiyonlar, heykel çalışmaları, konsept tasarım aydınlatma, araç yolunda yenileme ve oksijen deposu yeşil alanın yer alacağı, peyzaj uygulama çalışmasının Caddeye uygulanacağı belirtildi.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER