Yenitürk: Yaser, kadro dışı kalmayı hak etmişti

Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, kadro dışı bırakıldıktan sonra kulüp yönetimini eleştiren Yaser Yıldız’ın açıklamalarının asılsız olduğunu belirterek, “Daha önce oynadığı başka takımlarda da sorunlar çıkaran sporcunun kulübübümüzle ilgili söylediği sözler asılsızdır. Vanspor’a transfer yasağı da bırakılmış değil” ifadelerini kullandı.

Yenitürk: Yaser, kadro dışı kalmayı hak etmişti

    Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, geçmişte Vanspor’da oynayan herhangi bir futbolcunun alacağının bulunmadığını belirterek, Yaser Yıldız’ın oynamadan para kazanmanın peşinde olduğunu ifade etti.

     Yaser Yıldız’ın geçmişinin belli olduğunu belirten Başkan Yenitürk, Uşakspor’da, Afjet Afyonspor'da aynı şeyleri yaptığını vurguladı. Başkan Yenitürk, takıma alınmadığı zaman arkadaşlarının başarısını kabullenemeyen, küfreden, takıma küfreden, küsüp giden böyle bir kişinin camialarında yerinin olmadığını söyledi.

    Kulüpte herhangi bir sıkıntının olmadığını ve yollarına emin adımlarla devam ettiklerini söyleyen Yenitürk, kimsenin huzurlarını bozamayacağını belirtti. 

    “HERHANGİ BİR YASAĞIMIZ YOKTUR, ÖYLE BİR ŞEY OLMAZDA”

    Yenitürk, Yaser Yıldız’ın amacının tamamen kulübü yıpratmak olduğunu belirterek, “Yaser Yıldız’ın açıklamalarını çok dikkate almıyoruz. Çünkü tamamen asılsız şeylerdir. Bizim asla transfer yasağımız yoktur. Açıklamasında söylediği gibi bir futbolcu alacağı da yoktur. Bu açıklamaların tamamı iftiradır. Geçmişi belli bir futbolcudur. Uşakspor’da, Afjet Afyonspor’da’ aynı şeyleri yapmış. Burada da aynı şeyleri yapıyor. Oynamadan para almanın peşinde. Hocamızla düşünüp, taşındık. Takıma alınmadığı zaman arkadaşlarının başarısını kabullenemeyen, küfreden, takıma küfreden, küsüp giden böyle bir kişinin bizim camiamızda yeri olmaz. Oynamak istiyorsa, kendisine bir hoca tahsis ettik. Sabah ve akşam saatlerinde antrenman yaparak kendini hazır htiği zaman yine buyursun gelsin, takımımızda oynayabiliyorsa oynasın. Takımda bir forma mücadelesi vardır. Formayı kim hak ediyorsa hocamız ona şans veriyor. Hocamız adaletten şaşmaz. Bizler de bunun takipçisiyiz” dedi.

    Yenitürk, kimsenin takımın huzurunu bozmaya hakkının bulunmadığını da sözlerine ekledi.Van Bölge Haber

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER