Vanspor'lu Murat Yıldırım'a 1 maç ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Vanspor Yardımcı Antrenörü Murat Yıldırım'a 1 resmi müsabakada soyunma odasına, yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası verildi.

Vanspor'lu Murat Yıldırım'a 1 maç ceza

Ligin altıncı haftasında Van'da oynanan Zonguldak Kömürspor mücadelesi sonrası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Vanspor Yardımcı Antrenörü Murat Yıldırım'a 1 resmi müsabakada soyunma odasına, yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası verildi.

Vanspor ile birlikte PFDK'ya sevk edilen, gruptaki diğer takımlara da çeşitle cezalar verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Vanspor FK antrenörü Murat Yıldırım'ın, 01.10.2023 tarihinde oynanan Vanspor FK- Zonguldak Kömürspor A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Vanspor ile birlikte PFDK'ya sevk edilen diğer takımlarla ilgili yapılan açıklamada, "Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.'nin, 01.10.2023 tarihinde oynanan Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.-Weecoins Kırklarelispor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının ve mensuplarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, Hes İlaç Afyonspor Kulübünün, 01.10.2023 tarihinde oynanan Hes İlaç Afyonspor Kulübü-Esenler Erokspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 16 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, Diyarbekir Spor A.Ş.'nin, 01.10.2023 tarihinde oynanan Diyarbekir Spor A.Ş.-1461 Trabzon FK TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Diyarbekir Spor A.Ş. görevlisi Caner Kuzu'nun, ihraç öncesi müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Diyarbekir Spor A.Ş. görevlisi Caner Kuzu'nun, ihraç sonrası müsabaka hakemlerine yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Diyarbekir Spor A.Ş. teknik sorumlusu Mustafa Kemal Kılıç'ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, Bursaspor Kulübünün, 01.10.2023 tarihinde oynanan Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş.-Bursaspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 6 bin 300 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Bursaspor Kulübü antrenörü İbrahim Gırak'ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Bursaspor Kulübü görevlisi Edip Biroğul'un, müsabaka sonrası akredite edilmediği yeşil zemine girmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Bursaspor Kulübü görevlisi Edip Biroğul'un, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına" ifadelerine yer verildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHİM ATİŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2023, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER