Vanspor'da kongre tarihi belli oldu

2024-2025 futbol sezonunda yine 2. Lig'de yoluna devam edecek olan Vanspor'da, geçtiğimiz günlerde seçilen yönetimin görevi devretmesinden dolayı olağanüstü kongreye gidilecek. Erol Temel'in Vanspor Kulüp Başkanı olması beklenen olağanüstü kongre 18 Temmuz Perşembe günü yapılacak.

Vanspor'da kongre tarihi belli oldu

2024-2025 futbol sezonunda 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele edecek olan Vanspor'da, önceki hafta yapılan olağanüstü genel kurulda Feyat Kıyak üçüncü kez kulüp başkanı olmuştu.

Kongrede başkan adayı olan Gökhan Hanoğlu ve yönetiminde yer alan bazı isimlerin üyeliklerinin silinmesinden dolayı sunduğu liste divan heyeti tarafından kabul görmemiş ve seçime katılamamıştı. Başka liste sunulmayınca, Feyat Kıyak yeniden başkan seçilmişti.

Feyat Kıyak'ın yeniden başkan seçilmesi kimileri tarafından olumlu karşılanırken, kimileri tarafından ise olumsuz karşılanmıştı. Kongre sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Gökhan Hanoğlu, gerekli yasal işlemleri başlattıklarını ve 170 milyon TL'lik bütçe ile yola çıktıklarını vurgulamıştı.

Bu kapsamda Erol Temel, Gökhan Hanoğlu ve yeni yönetimde yer alması beklenen bazı isimler, bu süreçte Feyat Kıyak ile sürekli görüşme gerçekleştirdi. Vanspor'u 1. Lig'e çıkarmak için önemli bir projeyle yönetime talip olduklarını belirten Erol Temel ve Gökhan Hanoğlu, kentin 1. Lig özlemine son vermek istediklerini vurguladılar.

Yapılan görüşmeler sonrası, geçtiğimiz günlerde üçüncü kez Vanspor Kulüp Başkanı seçilen Feyat Kıyak ve yönetimi, görevi devretme kararı aldı. Erol Temel ve Gökhan Hanoğlu'yla birlikte oluşturulacak olan yeni yönetim, 18 Temmuz Perşembe günü yapılacak olan olağanüstü kongrede kulübü devralacak.

18 Temmuz Perşembe günü saat 18.00'de Van Elite World Hotel Toplantı Salonu'nda yapılacak olan olağanüstü kongrede, Erol Temel'in Vanspor Kulüp Başkanı olması bekleniyor.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, "AcnTURK Vanspor Futbol Kulübü yönetim kurulu 02.07.2024 tarihinde toplanarak aşağıdaki kararları almıştır. Kulübümüz 18.07.2024 Perşembe günü saat 18:00'de Van Elite World Hotel Toplantı Salonunda Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yapmaya; ekseriyet sağlanmaması durumunda toplantının 25.07.2024 tarihinde Perşembe günü aynı yerde ve saatte yapılmasına karar verilmiştir. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı gündemi aşağıdaki şekilde hazırlanmış olup sosyal medyadan ve gazete ilanı ile duyurulmasına karar verilmiştir. Açılış ve yoklama, divan heyetinin teşekkülü, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması, tüzük değişikliği, yönetim kurulu, denetim kurulu ve disiplin kurulunun seçilmesi, dilek ve temenniler, kapanış" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan 18 Temmuz'da yapılacak olan olağanüstü kongrede Vanspor'un yeni kulüp başkanı olması beklenen Erol Temel, kongre tarihini beklemeden iç ve dış transferde birçok futbolcuyla görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, yine iki önemli teknik direktörle görüşme halinde olduklarını vurguladı.

Furkan Saki, Muhammed Gönülaçar ve Nurullah Aslan'ın kesin olarak takımdan ayrıldığını belirten Temel, Hasan Bilal ve diğer futbolcularla da görüşme halinde olduklarını, bu futbolcularla belli aşamaya geldiklerini ifade etti.

Kentin 1. Lig özlemine son vermek için çok iyi çalıştıklarını belirten Temel, Vanspor'u şampiyon yapacak bir kadro kuracaklarını söyledi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2024, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER