Vanspor üzerindeki karamsar hava dağıldı

Aylardır Vanspor üzerinde esen karamsar hava, yapılan son kongrenin ardından yerini aydınlık havaya bıraktı.

Vanspor üzerindeki karamsar hava dağıldı

Aylardır Vanspor üzerinde esen karamsar hava, yapılan son kongrenin ardından yerini aydınlık havaya bıraktı.

Herkesin merakla beklediği, ‘ne olacak?’ dediği Vanspor kongresi nihayet güzel bitti.

Son kongrede sevindirici olan Vanspor'un fesh edilmemesi, sahipsiz kalmaması ve sahiplenilmesi. Üzücü olan ise gerek mesajla, gerek telefonla davet yapılmasına rağmen, katılımın az olmasıydı.

Halbuki günlerdir gündemde olan kritik kongrede salonun tam dolması, kongrenin çok renkli olması ve bu kongrede herkesin takıma sahip çıktığının bir göstergesi olmalıydı.

Bu güzide kenti temsil eden Vanspor'un böylesi önemli bir kongrede yalnız bırakılması, bana göre doğru değildir.

Neyse ki kötü süreç atlatıldı, inşallah önümüzdeki süreçte herkes samimi olarak Vanspor'a maddi ve manevi sahip çıkar ve bu sıkıntılı günler bir kez daha yaşanmaz.

Yapılan ilk 3 kongrede Vanspor'a aday ve adaylar çıkmayınca, takımın kaderini belirleyen son kongrede Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, takımın fesh edilmemesi için geçici olarak yönetimiyle birlikte aday oldu.

Kendisine ve yönetimine ellerini taşın altına bıraktıkları Vanspor'u kaderine terk etmedikleri ve takımı sahiplendikleri için teşekkür ediyoruz.

Geçici bir yönetimle takımın başına geçen Servet Yenitürk, önümüzdeki bu süreçte hem kongre hazırlığı yapacaklarını hem de teknik kadro ve futbolcu transferlerinde çalışmalara başlayacaklarını dile getirmişti.

Bugün itibariyle transferlerde ses gelmeye başlandı ve kente kaybolan futbol heyecanı yeniden yaşanmaya başlandı. Tabi burada şunu unutmamak lazım. Yaklaşık 3 aylık bir süreçte kimse cesaret edip elini taşın altına koymadı.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER