Vanspor'un da bulunduğu Futsal Ligi müsabakaları başlıyor

Vanspor'un da bulunduğu 2022-2023 sezonu TFF Futsal Ligi müsabakaları bu hafta başlıyor. Vanspor'la birlikte 8 takımın mücadele edeceği müsabakalar 4 devreli lig usulüne göre oynanacak.

Vanspor'un da bulunduğu Futsal Ligi müsabakaları başlıyor

28 hafta sürecek normal sezonun ardından ligi 1., 2., 3., 4., ve 5. sırada bitiren takımlar final turunda mücadele etme hakkını elde ederken, final turu; play-off 1. turu, play-off 2. turu ve final müsabakalarından oluşacak.

Normal sezonu 1. sırada tamamlayan takımın direkt olarak finale yükseleceği ligde, sezonu 2. sırada bitiren takım ile 5. sırada bitiren takım - sezonu 3. sırada bitiren takım ile 4.sırada bitiren takım birbirleriyle eşleşerek play-off ilk turunda mücadele edecek.

Play-off 1. turu müsabakaları sonucunda rakibine üstünlük sağlayan takımlar play-off 2. turunda mücadele edecek. Play-off 1. tur , 2. tur ve final müsabakaları çift maç eleme usulüne göre oynanacak ve  müsabakalarda galibiyet sayısı fazla olan takım üst tura yükselecek. Galibiyet sayısının eşit olması durumunda takımların birbirlerine attıkları gollere bakılacak. Birbirlerine attıkları goller eşit ise ikinci müsabakanın normal süresi sonunda 5'er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak.

Uzatma devrelerinde de eşitliğin bozulmaması durumunda kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenecek. Final turu müsabakaları normal sezonu üst sırada bitiren takımların ev sahipliğinde oynanacak.

Müsabakaların ilk maçında Vanspor Futbol Kulübü, Bingöl Gençlik Spor Kulübü'nü konuk ederken, Diyarbakır Alipaşa Spor Kulübü ise Seyrantepe İdman Yurdu Spor Kulübü ile karşı karşıya gelecek.

Seyhan Belediye Spor Kulübü evinde Anadolubeyi Spor ile karşı karşıya gelirken, Sakarya Kurudere Spor Kulübü ise Şişli Spor'u misafir edecek.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER