Vanlı öğrenciler sevindirildi…

Adana'da ikamet eden Vanlı iş insanı Coşkun Koç, soğuk kış gününde öğrencileri sevindirdi.

Vanlı öğrenciler sevindirildi…

Uzun süredir Adana'da iş sektöründe önemli işler yapan Vanlı iş insanı Coşkun Koç, irtibat kurduğu akrabası Gürpınar Ziraat Odası Başkanı iş insanı Faruk Şamiloğlu ile birlikte, çocukların kalplerine dokunacak güzel bir çalışma yaptı.

Vanlı iş insanı Coşkun Koç, özellikle eğitimde öğrencileri okumaya ve başarıyı hedeflemek için çaba gösteren, fakat maddi durumu iyi olmayan başarılı çocuklara, kışlık mont başta olmak üzere, çeşitli giyim malzemeleri gönderdi.

Van Gürpınar Ziraat Odası Başkanı girişimci iş insanı Faruk Şamiloğlu ile yapılan görüşmeler sonucunda, Van'a gönderilen giyim malzemeleri, önceden tek tek tespit edilen öğrencilere teslim edildi.

Giyim malzemeleri, muhtarlar, öğretmenler, saygın isimler ve okul aile birliği temsilcileri aracılığıyla, ihtiyaç sahiplerine takdim edildi.

Giyim malzemelerinin Van'a getirilmesinde ve dağıtımında büyük emekler harcayan Gürpınar Ziraat Odası Başkanı iş insanı Faruk Şamiloğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Öncelikle akrabam iş insanı Coşkun Koç beye çok teşekkür ediyorum. Özverili ve anlamlı bir çalışma oldu. Adana'da ikamet eden, Adana'da güzel çalışmalara imza atan akrabamız iş insanı Coşkun Koç, Van'da eğitim gören ve başarı gösteren öğrencilerin unutulmaması gerektiğini söyledi. Van'ın kış şartlarını iyi bilen Coşkun Bey, özellikle bu sene kışın çok soğuk geçtiğini bildiğinden dolayı böylesi bir girişimde bulundu. Kendileri ile görüştük, konu üzerine iyi bir çalışma sergiledik. Van genelinde tespit edebildiğimiz ve durumunda yüzde yüz emin olduğumuz evlatlarımıza, başta kışlık mont olmak üzere, çeşitli giyim malzemelerini hediye ettik. "Veren elin, alan elden haberdar olmaması" babında, büyük bir titizlikle malzemeleri adrese teslim ettik. İrtibat kurduğumuz kişiler aracılığıyla, çocuklarımızı sevindirdik. Çocuklarımızın yüzlerindeki o tebessüm her şeye bedeldi.  Çocuklarımıza şunu söyledik; "Siz ne kadar başarılı olursanız, bizler de size o kadar çok hediye vereceğiz" burada amaç, çocukları okula ve okuldaki başarıya teşvik etmektir. Allah kimsenin hayrını boşa çıkarmasın inşallah. İlimizde ki, dezavantajlı çocukların mutlu olmasına vesile olan akrabamız iş insanı Coşkun Koç'a, soğuk kış gününde sevinen ve yüzleri gülen tüm çocuklar adına teşekkür ediyorum. Allah rızası gözetilmeyen hiçbir şeyde, hayır yoktur. Bizler bu işi yaparken Allah'ın rızasını gözetleyerek yaptık. Bu anlamda, ne emek vermişsek, ne kadar uğraşmışsak Allah katında hepsini helal ediyoruz. Yeter ki, iyilik yapabilelim, yeter ki birbirimizi sevebilelim" ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi: Necat Teyfun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER