Vanlı kadınların gezisi sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi’nin "50 Bin Kadınımızı Van'ımızın Tarihi ve Doğal Güzellikleriyle Buluşturuyoruz" projesi devam ediyor. Proje kapsamında bugüne kadar 35 bin kadına kentin tarihi ve ören yerlerini gezdiren Büyükşehir, hedeflediği sayının yaklaşık yüzde 75’ne ulaştı.

Vanlı kadınların gezisi sürüyor

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kadınları kentteki tarih ve doğal güzelliklerle buluşturmaya devam ediyor. 27 Haziran 2022’de Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı tarafından startı verilen ‘50 Bin Kadın Doğal ve Tarihi Güzellikleri Ziyaret Ediyor’ projesi ile şu ana kadar 35 bin kadın kentin tarihi ve ören yerlerini ziyaret etti.

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği proje kapsamında Eylül ayı sonuna kadar ise 50 bin kadının Tarihi Akdamar Adası, Çatak Kanisipi Şelalesi, Muradiye Şelalesi ve Ağrı Doğubayazıt İshak Paşa Sarayı’na götürülmesi hedefleniyor.

Gezilere katılmak isteyen kadınların www.vankadinaile.com adresi ile 0536 283 05 50 numaralı telefondan kayıt yaptırabileceği belirtildi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2022, 16:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gezmek ve görmek insanın ufkunu açar
Gezmek ve görmek insanın ufkunu açar - 2 yıl Önce

50.000 kadın 40'ar kişilik otobüslerle gezdirilse 1250 otobüs seferi demektir. Keşke her insan memleketin ve ülkenin dört bir yanını gezebilse.

SIRADAKİ HABER