Vanlı gençler Manisa’ya uğurlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ve Van’da sürdürülen “Anadoluyuz Biz Projesi” çerçevesinde 40 genç Manisa’ya uğurlandı.

Vanlı gençler Manisa’ya uğurlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Van’da yürütülen “Anadoluyuz Biz Projesi” çerçevesinde 40 genç Manisa’ya yolcu edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan “Anadoluyuz Biz Projesi” çerçevesinde geçtiğimiz günlerde Trabzon’dan Van’a gelen gençleri 4 gün boyunca Van’da ağırlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, dün ise 40 genci Manisa’ya uğurladı. Gençler, doğal güzellikleri içinde barındıran ve özel şehirlerinden biri olan Manisa’da 4 gün boyunca düzenlenecek program ve etkinlikler ile Manisa’yı gezme fırsatı bulacaklar.

“FARKLI İLLERDEN GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURACAKLAR”

Gezi hakkında bilgi veren; Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile gerçekleştirilen projeler çerçevesinde daha öncesinde Anadolu'nun farklı illerinden gelen gençlerimizi Anadoluyuz Biz Projesi çerçevesinde ilimizde ağırlamıştık. Projenin devamında şehrimizin farklı ilçelerinden gelen 16-22 yaş aralığındaki 40 gençlerimizi bugün Manisa iline uğurluyoruz. Tarihi ve kültürel yerlerini gezme fırsatı bulan gençlerimiz, yöresel yemekleri tatma imkânı bulacak. Aynı zamanda burada yeni arkadaşlıklar dostluklar kurup, farklı illerden gönül köprüsü kuracaklar. Birçok gencimizin gerek kamplarla gerekse gezilerle yeni şehirler keşfediyor, yeni arkadaşlıklar kuruyor. Geçtiğimiz hafta sonu Trabzon’dan gelen 45 gencimizi 4 gün boyunca ilimizde ağırlayarak ilimizin tarihi ve turistik mekânlarını gezdirerek onların ilimiz adına bilgi sahibi olmalarını ve burada güzel bir anı biriktirmelerini sağladık. Bugün ise ilimizin farklı ilçelerinden hiç il dışına çıkmayan gençlerimizi Manisa ilimize uğurluyoruz. Bu güzel projenin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyor, gençlerimize hayırlı yolculuklar diliyoruz” şeklinde konuştu.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2022, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER